اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

انهدام باند سه نفره سرقت از منازل

انهدام باند سه نفره سرقت از منازل

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری باند سه نفره سرقت منزل خبر داد و گفت: این سارقان در محدوده شرق تهران اقدام به سرقت اموال با ارزش از منازل شهروندان می‌کردند.

 سردار علیرضا لطفی گفت: با دریافت اخبار مردمی مبنی بر فعالیت یک باند سه نفره از سارقان حرفه‌ای منزل در محدوده شمال شرق تهران، موضوع به اداره هفدهم ارجاع شد.

وی افزود: کارآگاهان اداره هفدهم با آغاز تحقیقات پلیسی و با تلاش‌های بی وقفه سرکرده باند به نام «فیروز» ۲۳ ساله را به همراه دونفر دیگر از اعضای باند که ۲۷ و ۳۰ ساله بودند، شناسایی کردند.
سردار لطفی افزود: در ادامه و بررسی‌ها مشخص شد یکی از اعضای باند دارای یک فقره سابقه سرقت منزل در سال‌های گذشته بوده است، با ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سارقان در محدوده شهرستان پردیس شناسایی و طی یک عملیات ضربتی در اوایل خردادماه دستگیر و در بازرسی از محل مقادیری طلا، ساعت‌های لوکس به ارزش تقریبی۵۰۰ میلیون تومان کشف و به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شدند.
سردار لطفی تصریح کرد: سرکرده باند در بازجویی‌ها گفت، من به اتفاق اعضای باند در ساعات آغازین شب با شناسایی طبقات اول و دوم ساختمان‌ها و پس از اطمینان ازاینکه کسی در منزل نیست وارد ساختمان شده و با تخریب درب واحد اقدام به سرقت اموال با ارزش از قبیل، طلا، موبایل، ساعت، تلویزیون... کرده واموال را به مالخر به قیمت ناچیزی می‌فروختیم و پول حاصله را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذارنی می‌کردیم.
سردار لطفی در پایان گفت: ضمن اعتراف متهمان به سرقت منزل، تاکنون سه محل سرقت و مالباختگان شناسایی شدند و بخشی از اموال مکشوفه به شکات برگشت داده شده است و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی و دستگیر خریداران اموال مسروقه ادامه دارد.

کپی