اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

پنج دستگاه ماینر در ایلام کشف شد

پنج دستگاه ماینر در ایلام کشف شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: فردی که به نصب پنج ماینر در یکی از محلات ایلام اقدام کرده بود توسط نیرو‌های انتظامی دستگیر وبرای گذراندن مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

  هادی شیرخانی اظهار داشت: یکی از عوامل کمبود تولید برق در کشور و به تبع آن استفاده کنندگان از دستگاه‌های ماینر است که در صورت آگاهی از مکان چنین افرادی آن‌ها را معرفی کنید.

وی افزود: از دیگر دلایل اصلی خاموشی‌های اجباری، استخراج غیرمجاز رمزارز‌ها در کارگاه‌ها، منازل و ... است که از برق یارانه‌ای که حق مردم است به سود خود استفاده غیرمجاز کرده و باعث خاموشی‌های اجباری می‌شوند.

شیرخانی از عموم مردم استان خواست: برای کاستن از احتمال خاموشی‌های گسترده بخصوص در ایامی که با افزایش دمای هوا مواجه هستیم، پس از حصول اطمینان از محل فعالیت استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز (ماینر) آن را اطلاع دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یادآور شد: اطلاعات شخصی گزارش دهنده بصورت کاملا محرمانه در سامانه مذکور محفوظ خواهد ماند و در صورت صحت گزارش ثبت شده در سامانه، از پاداش نقدی تا سقف ۲۰ میلیون تومان نیز بهره‌مند خواهند شد.

شیرخانی اضافه کرد: از طریق نشانی اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat و کلیک بر روی گزینه «ثبت گزارش رمزارز غیرمجاز» گزارش خود را ثبت نمایید.

وی ادامه داد: همچنین شماره تماس۰۸۴۳۳۳۵۳۷۲۱و شماره پیامک ۳۰۰۰۲۹۰۱۲۷ برای اطلاع رسانی از مکان ماینر‌ها در اختیار مردم می‌باشد.

تعداد کل مشترکان برق استان ایلام ۵۸۰ هزارنفری ایلام ۲۳۰ هزار مشترک است که بیشتر آن‌ها خانگی است و حدود ۳۰ درصد مشترکان برق در محدوده شهرستان ایلام قرار دارند.صدا وسیما 

 

کپی