اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

نام مرادخانی در فرهنگ و هنر کشور تا ابد باقی می‌ماند

نام مرادخانی در فرهنگ و هنر کشور تا ابد باقی می‌ماند

گروه فرهنگی/ شورای عالی خانه هنرمندان ایران در نشستی یاد مرحوم علی مرادخانی را گرامی داشت. این برنامه با حضور نمایندگان انجمن‌های هنری، مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران و محمد مرادخانی فرزند زنده‌یاد علی مرادخانی برگزار شد.


 در این برنامه ایرج راد (رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران) درباره زنده‌یاد علی مرادخانی گفت: در طول سال‌هایی که معاون هنری وزارت ارشاد بود، در خانه تئاتر از محبت، همکاری و کمک‌های او بسیار بهره‌مند شدیم و همواره یاریگر ما بود. در خانه هنرمندان ایران نیز، در مدتی که به‌عنوان نماینده شهرداری تهران در جلسات حضور داشت، تا آنجا که ممکن بود حمایت لازم را انجام می‌داد. موزه موسیقی میراثی است که از او به جا مانده است. یاد و خاطره ایشان همواره در دل ما زنده خواهد بود. او علاوه بر مسائل هنری، دارای ارزش‌های انسانی ویژه‌ای بود. بزرگواری او در قلب، روح و فکر ما جریان دارد.
 مجید رجبی‌معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان ایران) بیان کرد: باعث و بانی حضور من در خانه هنرمندان زنده‌یاد علی مرادخانی بود و طی این سال‌ها همواره از راهنمایی‌ها و مشورت‌های او برخوردار بودیم. او برای فصل نبود و منش او برای وصل و کم کردن فاصله‌ها بود. مرد بزرگی در هنر و فرهنگ کشور بود. نام آقای مرادخانی در فرهنگ و هنر این کشور تا ابد ثبت می‌شود. برآیند علی مرادخانی در همه اذهان این است که یک مدیر لایق، فهیم و مؤثر بود.
 مصطفی کاظمی نیز با اشاره به سابقه دوستی‌اش با علی مرادخانی عنوان کرد: مرادخانی از آن دست افرادی بود که وقتی از مسئولیتش کنار رفت، همه به او نزدیک شدند. یعنی اعتبارش را از پستش نمی‌گرفت و این خیلی مهم است. او بود که به پست اعتبار داد.
حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی) نیز درباره مرحوم مرادخانی اظهار کرد: او انسان خلیق، مهربان، دلسوز و متواضع و مدیری توانا بود. در سال‌های مدیریت، سعی بر گره‌گشایی داشت. علی مرادخانی، صرف نظر از جایگاه و سمت‌ها، یک نام بسیار محترم بود. همیشه مورد وثوق و مراجعه بود. او چه در دوران مسئولیت و چه پس از آن، پی‌گیر وضعیت معیشت اهالی موسیقی بود.
در این برنامه روانبخش صادقی (نماینده خانه سینما)، محسن سلیمانی و محمدرضا فیروزه‌ای (بازرسان خانه هنرمندان ایران)، فاطمه کرکه‌آبادی (نماینده انجمن طراحان گرافیک ایران)، کوروش آریش (نماینده انجمن هنرمندان سفالگر ایران) و عباس مجیدی (نماینده انجمن مجسمه‌سازان ایران) نیز درباره زنده‌یاد علی مرادخانی صحبت کردند.
این نشست با اهدای لوح یادبود با امضای اعضای شورای عالی و مدیرعامل خانه هنرمندان به فرزند زنده‌یاد علی مرادخانی پایان یافت و پس از آن، حاضران از شش نمایشگاه دایر در گالری‌های خانه هنرمندان ایران بازدید کردند.

کپی