اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
گفت‌وگوی «ایران» با نگار اسماعیلی، تنها طلایی تکواندوی ایران در قهرمانی آسیا

مدام در ذهنم تصویرسازی می‌کردم که باید طلا بگیرم

مدام در ذهنم تصویرسازی می‌کردم که باید طلا بگیرم
محمد محمدی سدهی خبرنگار

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در بیروت برگزار شد. در پایان این دوره، تیم ملی بانوان کشورمان که تاکنون موفق به کسب سکو در این رقابت‌ها نشده بود، در این دوره تاریخ‌سازی کرد و با یک مدال طلا، یک نقره، 4 برنز پس از کره جنوبی عنوان نایب قهرمانی قاره کهن را به خود اختصاص داد.

علاوه بر این مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی بانوان نیز به عنوان بهترین مربی انتخاب شد تا درخشش تکواندوی بانوان ایران در لبنان کامل شود. نگار اسماعیلی، تنها طلایی تکواندوی ایران درخصوص این دوره از مسابقات به خبرنگار «ایران» گفت: «خوشحالم که در اولین تجربه حضورم در مسابقات رده بزرگسالان توانستم نتیجه خوبی بگیرم. مسابقات قهرمانی آسیایی سطح بالایی داشت و تمامی کشورهای حاضر در این مسابقات پیش از المپیک توکیو آمده بودند تا خودی نشان دهند و المپیک انگیزه‌ای بود برای نشان دادن اقتدارشان در این مسابقات. ما هم به عنوان تیم ملی ایران برای کسب نتیجه در این مسابقات انگیزه زیادی داشتیم که خدا را شکر این موضوع محقق شد.» تکواندوکار وزن منفی 46 کیلوگرم صحبت های خود را این گونه ادامه داد: «در وزن من تکواندوکاران بسیاری حضور داشتند و وزن من جزو شلوغ‌ترین اوزان بود. تکواندوکاران آسیایی خوبی در وزن من حضور داشتند و برخی از آنها دارنده مدال در رده‌های پایین‌تر بودند که مهمترین آن نماینده کره جنوبی بود که دارنده مدال برنز جهان بود. در کل شناختی از رقبا و سطح این مسابقات نداشتم و به این دلیل مدام در ذهنم تصویرسازی می‌کردم که باید مدال طلا بگیرم که خوشبختانه این گونه هم شد.» او درخصوص تاریخ‌سازی تیم با حضور بر سکوی نایب قهرمانی آسیا اظهار داشت: «این نتیجه تلاش و زحمات کادر فنی و فدراسیون تکواندو بود که همه جوره در طول این مدت برای تیم زحمت کشیدند. خدا را شکر می‌کنم که توانستم با عملکردم برای لحظاتی مردم کشورم را خوشحال کنم. این مهم‌ترین موضوع بود که خوشبختانه با تلاش همه عملی شد. فدراسیون به‌طورکامل از تیم ملی بانوان حمایت کرده که این نتایج به دست آمده است. از آقای پولادگر ممنونم که امکانات را به صورت حرفه‌ای برای ما مهیا کرده تا بتوانیم در مسابقات برون‌مرزی مدال‌آوری کنیم. از تلاش‌های کادر فنی هم نهایت تشکر را دارم که به من اعتماد کردند.»
این تکواندوکار 19 ساله با اشاره به این موضوع که در وزن المپیکی حضور ندارم، افزود: «هدفم برای المپیک آینده تغییر وزن و حضور در وزن 49 کیلوگرم است تا بتوانم جواز حضور در این میدان بزرگ را کسب و پس از آن به مدال طلا دست یابم. در حال حاضر مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم که البته قرار بود این مسابقات مهرماه برگزار شود اما کرونا باعث شد تا مسابقات قهرمانی جهان به تعویق بیفتد و در حال حاضر هم مشخص نیست این مسابقات در چه زمانی برگزار خواهد شد. اما در کل هدفم کسب این مدال در قهرمانی جهان است.» در این مسابقات تیم ملی بانوان با کسب نایب قهرمانی از مردان پیشی گرفت و تیم ملی مردان بر سکوی سومی ایستاد. او در این خصوص بیان داشت: «خودباوری مهم‌ترین موضوعی است که باعث شده در سال‌های اخیر تکواندوکاران بانو در میادین اینچنینی درخشان ظاهر شوند. بانوان به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند خوب باشند. وقتی تکواندوکاری توانست در المپیک مدال بگیرد قطعاً سایر بچه‌ها هم می‌توانند در این مسابقات مهم حتی به مدال طلا هم دست یابند. ما پتانسیل‌های بسیار خوبی داریم که این پتانسیل‌ها می‌توانند به بهترین‌ها دست یابند.» او درخصوص کسب عنوان بهترین مربی توسط مهرو کمرانی در این مسابقات افزود: «کمرانی مربی بسیار خوبی است و همه جوره برای بالا بردن کیفیت تکواندوکاران و بالا بردن پرچم کشورمان تلاش می‌کند. او مربی زحمتکشی است و حقش بود که در این مسابقات به عنوان بهترین مربی انتخاب شود. البته علاوه بر این سایر بچه‌ها هم حق‌شان کسب عنوان مدال طلا بود که البته ان‌شاءالله با کار بیشتر این موضوع محقق می‌شود.» 

کپی