اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

استقلال 2- پدیده صفر/ مجیدی برنده دوئل با رحمتی شد

استقلال 2- پدیده صفر/ مجیدی برنده دوئل با رحمتی شد

استقلال با شکست دادن پدیده در دیدار معوقه از هفته بیست و یکم لیگ برتر، اختلاف خود با سپاهان و پرسپولیس را به هشت امتیاز کاهش داد.

تیم‌های فوتبال استقلال و پدیده مشهد از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه امروز(دوشنبه) در دیداری معوقه از هفته ۲۱ لیگ برتر، در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفته‌اند.

قضاوت این دیدار بر عهده کمیل غلامی است و ایوب غلامزاده و عسگر محمدی وی را همراهی می‌کنند.

آبی‌های تهران در حالی پا به این میدان گذاشتند که در روزهای اخیر اظهارات جنجالی و انتقادات شدید «فرهاد مجیدی» سرمربی استقلال از «احمد مددی» مدیرعامل این باشگاه و واکنش‌ متقابل مددی، استقلال بحران‌زده را به حاشیه‌ بیشتری برده بود.

استقلالی‌ها بدون احتساب این دیدار، با ۲۲ بازی و ۳۷ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار دارند و امیدوار به لغزش سپاهان و پرسپولیس ۴۸ امتیازی هستند و پیروزی در این دیدار و سایر دیدارهای باقی‌مانده برای آنان حیاتی محسوب می‌شود.

در سوی دیگر، پدیده نیز با ۲۸ امتیاز در رده هشتم جدول جای گرفته است. نکته جالب توجه در مورد این بازی این است که تقابل استقلال و پدیده در ورزشگاه آزادی نخستین مصاف سیدمهدی رحمتی و فرهاد مجیدی به عنوان دو کاپیتان اسبق استقلال در قامت سرمربی دو تیم خواهد بود.

نخستین حرکت رو به جلو توسط استقلال در دقیقه ۴ صورت گرفت و ارسلان مطهری با وجود عبور از میلاد فراهانی موفق نشد از زاویه بسته توپ را برای هم‌تیمی‌های خود ارسال کند و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از گذشت ۳۰ دقیقه، همچنان بازی با روند متعادلی پیگیری می‌شد و فرصت قابل توجهی روی دروازه هیچکدام از تیم‌ها ایجاد نشد.

در دقیقه ۳۵ حرکت خطرناک بازیکنان پدیده با شوت کریمی از کنار دروازه به بیرون رفت و یک دقیقه بعد نیز دریبل جعفری با ضربه بد وی راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد.

با این حال خطرناک ترین موقعیت بازی در دقیقه ۲+۴۵ از سوی استقلال ایجاد شد اما ضربه سر مطهری توسط علی نعمتی از روی خط دروازه بیرون آورده شد.

نیمه دوم

شروع نیمه دوم با ورود مهدی قایدی و پاس گل این بازیکن به آرمان رمضانی همراه بود که مهاجم استقلال در دقیقه ۴۸ با شوت سرکش خود از پشت محوطه جریمه، دروازه فراهانی را گشود و استقلال را پیش انداخت.

در دقیقه ۵۱، مهدی قایدی از روی ضربه ایستگاهی، موقعیت خطرناکی را روی دروازه پدیده خلق کرد که توپ یک قدم از پای دانشگر جلوتر بود و فراهانی آن را تبدیل به کرنر کرد. در دقیقه ۵۴، محمدرضا فلاحیان با شوت از راه دور، فشار را از روی تیمش برداشت و حسینی را به واکنش وا داشت که این ضربه در چارچوب نبود.

در دقیقه ۶۲، ارسلان مطهری در موقعیتی مناسب از مقابل محوطه شش قدم شوت محکم خود را روانه دروازه کرد که فراهانی با نوک پای راست خود، جلوی ورود توپ به دروازه را گرفت و آن را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد باز هم دروازه پدیده تهدید شد که ضربه سر مرادمند توسط قاسمی‌نژاد از روی خط دروازه به کرنر رفت.

در دقیقه ۸۴، برق ورزشگاه به یک باره قطع شد و نورافکن‌ها خاموش شدند تا ورزشگاه در تاریکی فرو برود. بعد از گذشت حدود پنج دقیقه این مشکل برطرف شد اما بعد از دو، سه دقیقه باز هم یکی از نورافکن‌ها خاموش شد ولی داور بعد از مشرت با ناظر بازی، تصمیم به ادامه مسابقه گرفت.

بازی بعد از گل استقلال آرام تر دنبال شد ولی شاگردان رحمتی دست بردارد  نبودند و در دقیقه ۱۰+۹۰ ضربه نعمتی در داخل محوطه جریمه به دیرک دروازه استقلال برخورد کرد و دروازه حسینی باز نشد. در دقیقه ۱۶+۹۰ باز هم شوت سرکش بازیکن پدیده بعد از دخالت حسینی به دیرک دروازه استقلال خورد این توپ در بازگشت با پاس گل مطهری به مهدی قایدی رسید و او هم در موقعیت تک به تک دروازه پدیده را گشود و تیمش را به گل دوم رساند.

ترکیب استقلال

سیدحسین حسینی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، وریا غفوری، محمد نادری، آرمان رمضانی و ارسلان مطهری.
سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب پدیده

میلاد فراهانی، علی نعمتی، احسان حسینی، رضا یزدان دوست، یوسف وکیا، محمدرضا فلاحیان، امیرحسن جعفری، امین قاسمی‌نژاد، امیرحسین کریمی، مهرداد بایرامی و عرفان معصومی.

سرمربی: سیدمهدی رحمتی

کپی