اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

علی‌نژاد: خرج کردن در کشتی سرمایه‌گذاری است/ فدراسیون کشتی می‌تواند الگو باشد

علی‌نژاد: خرج کردن در کشتی سرمایه‌گذاری است/ فدراسیون کشتی می‌تواند الگو باشد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: فدراسیون کشتی می‌تواند برای سایر فدراسیون‌ها الگو باشد.

مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی که به صورت وبینار در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، گفت: وقتی در مجمع فدراسیون کشتی حضور پیدا می‌کنیم لذت می‌بریم و معمولا روز خوبی برای ما رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: با این عملکردی که کشتی داشته باید بگویم که این فدراسیون می‌تواند برای سایرین الگو باشد، چرا که این حجم کاری که چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ زیر ساختی انجام شده  قابل تقدیر است.

علی‌نژاد تصریح کرد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت خود را کرده‌اند و فدراسیون کشتی هم کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

وی با اشاره به جایگاه کشتی در کشور گفت: کشتی ورزش اول و باستانی ایران است. چه در شاهنامه و چه در کتب تاریخی دیگر جایگاه ویژه‌‌ای داشته و در رگ و خون ما ایرانی‌‌ها جریان دارد. الان هم که در دنیای مدرن قرار داریم کشتی توانسته جایگاه خود را در عرصه مدال‌آوری در المپیک را حفظ کرده است.

معاون وزیر وزش جوانان اظهار داشت: هر چقدر برای کشتی هزینه کنیم، باز هم جا دارد. با خرج کردن در کشتی پول را دور نریخته‌ایم. این را می‌دانیم که سرمایه‌گذاری به صرفه‌ای است و برای یک ریال هزینه دو ریال بر می‌گردد.

علی‌نژاد با تمجید از عملکرد فدراسیون تصریح کرد: سرعت عمل آقای دبیر فوق‌العاده بوده به سرعت توانست در بخش داخلی هماهنگی‌های زیادی به وجود بیاورد.

وی در مورد نحوه انتخاب ملی‌پوشان برای المپیک توکیو گفت: انتخابی در کشتی هیچ وقت به این شفافیت نبوده. 11 نفر انتخاب شدند و حتی یک نفر هم اعتراض نکرد.

علی‌نژاد گفت: یک ماه تا المپیک زمان مانده و ما سعی داریم حمایت‌ها را از کشتی ادامه بدهیم. وظیفه ما تلاش کردن برای رسیدن به موفقیت است اما اینکه چه نتیجه‌ای رقم می خورد را فقط خدا می‌داند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه بدانند که فدراسیون کشتی کم نگذاشت و هر کاری که توانست انجام داد. حتی برخی از کمبودهای به جای مانده از دوره‌های گذشته را نیز رفع کرد./ روابط عمومی فدراسیون کشتی

کپی