اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

تجدیدخاطره با «جمشید مشایخی» و بازگشت «پزشک دهکده» در شبکه تماشا

تجدیدخاطره با «جمشید مشایخی» و بازگشت «پزشک دهکده» در شبکه تماشا

فصل چهارم مجموعه پرمخاطب «مظنون» چهارشنبه دوم تیرماه، از شبکه تماشا آغاز به پخش خواهد کرد، دیگر سریال شبکه تماشا «پیک سحر» با بازی به یادماندنی مرحوم جمشید مشایخی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه تماشا، این شبکه تا امروز سه فصل پیشین مجموعه مظنون را پخش کرده بود و بعد از یک وقفه کوتاه مدت بعد از پایان فصل سوم این مجموعه، چهارمین فصل مجموعه مظنون که به طور اختصاصی برای این شبکه دوبله و آماده‌سازی شده را از چهارشنبه همین هفته به روی آنتن می فرستد.

این فصل مجموعه در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است. داستان این فصل با پیدا شدن رقیبی جدید برای ماشین و تقابل بین ماشین و دستگاه جدید ادامه پیدا می کند. رقیبی که رگه‌هایی منفی هم دارد و برعکس ماشین هدفش تنها کمک به مردم و انسان ها نیست. این فصل نیز مانند فصول پیشین این مجموعه ساعت ۲۳ از شبکه تماشا پخش خواهد شد و در ساعات ۵، ۱۱ و ۱۷ روز بعد هم برای علاقمندان بازپخش خواهد شد.

بازگشت «پزشک دهکده» به تلویزیون

مجموعه پزشک دهکده از تاریخ یکم تیرماه در ساعت ۲۲ روانه آنتن شبکه تماشا خواهد شد. این مجموعه اولین بار در سال ۱۹۹۳ در سطح جهان و در سال ۱۳۸۳ از شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران هم پخش شد. سریال پزشک دهکده داستان پزشکی زنی است که پس از تکمیل تحصیلات پزشکی و ناکامی در یافتن شغل به دهکده ای کوچک می رود تا خود را در این حرفه ثابت کند.

دیگر سریال شبکه تماشا که برای تابستان در نظر گرفته شده سریال پیک سحر با بازی به یادماندنی مرحوم جمشید مشایخی  است. پخش این سریال از دوشنبه سی و یکم خردادماه در ساعت ۲۴ آغاز شده است. پیک سحر توسط خسرو ملکان در سال ۱۳۶۹ کارگردانی شده و علاوه بر استاد جمشید مشایخی مرحوم  اسماعیل داورفر، مرحوم  احمد قدکچیان  و مرحوم پروین سلیمانی هم از بازیگران این مجموعه تلویزیونی بودند. این مجموعه به داستان مش رحمان رفتگر محله می پردازد که برای تهیه جهیزیه دخترش نیازمند پول است، اما راضی نیست از هر راهی این پول را به دست بیاورد. این سریال در ساعات ۶ و ۱۲ روز بعد تکرار خواهد شد.

کپی