اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بیماری کووید 19 چه زمانی فروکش می‌کند؟

بیماری کووید 19 چه زمانی فروکش می‌کند؟

کارشناس اعلام کردند؛ شیوع بیماری کووید 19 در روسیه طی 3 هفته آینده به اوج خود خواهد رسید.

آگاسی تاوادیان کارشناس در امور آمار و مدلسازی مرکز تحقیقات اقتصادی روسیه اعلام کرد که شیوع بیماری کووید -19 در روسیه طی 3 هفته آینده به اوج خود خواهد رسید و بعد از 2 ماه می توانیم در انتظار رکود این روند باشیم.

وی بر اساس نقشه مناطق روسیه در رابطه با شیوع کووید -19، دست به پیش بینی زده است. مناطق روسیه بر اساس سطح شیوع ویروس به 4 گروه تقسیم شده اند (سبز، زرد روشن و نارنجی و قرمز). اگر شاخص شیوع «آر»کمتر از یک واحد باشد، شیوع افت خواهد کرد و اگر بیشتر باشد، شیوع شدت خواهد گرفت.

وضعیت ویروس کرونا در روسیه بسیار وخیم شده است. مسکو و کاستروما، خاباروفسک، تووا و حومه مسکو، منطقه آمور، خاکاسی، سواستوپول، بوریاتی در وضعیت دشواری قرار داردند و این شاخص در این مناطق از 1,2 بیشتر است.

تاوادیان در توضیح گفت:« اوج شیوع طی 2 تا 3 هفته بروز خواهد کرد و فقط پس از گذشت 2 ماه می توان در انتظار افت این روند باشیم. متأسفانه در این موج، ویروس شریع تر شیوع پیدا می کند».

ابتلا در روسیه از اوایل ماه تابستان افزایش یافته است. و در مسکو در روز 19 ژوئن (شنبه) ابتلا در بالاترین  حد خود 90 درصد به ثبت رسید. افرادی که بستری شدند مبتلا به «دلتا ویروس» کرونا شده‌اند که در ماه مارس در هند به ثبت رسید./ اسپوتنیک

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی