اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

درگذشت یک هنرمند موسیقی بر اثر کرونا /پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی

درگذشت یک هنرمند موسیقی بر اثر کرونا /پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی

مصطفی قادرپناه، سازنده ساز تار بر اثر ویروس کرونا ۲۹ خردادماه درگذشت.

به گزارش سایت خانه موسیقی، مصطفی قادرپناه متولد ۱۳۵۲ در شهر اصفهان بود و از کودکی به واسطه صدای ساز استادان برجسته با ساز تار آشنا شد و به ساخت این ساز روی آورد. او در این راه از راهنمایی‌های هنرمندانی همچون استاد جلیل شهناز و آقا گلی اصفهانی و سعید رضوانی بهره مند شد.

وی مدتی نیز به ساخت سنتور روی آورد و از نظرات شادروان استاد فرامرز پایور و مسعود رضایی نژاد بهره مند شد. این هنرمند مدتی هم آواز ایرانی را فرا گرفت و به اجرای کنسرت‌های متعدد پرداخت.

فعالیت اصلی زنده یاد قادرپناه در ساخت ساز تار بود. او یکی از شرکت کنندگان در سومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی ایران «سازخانه» سال ۹۸ بود.

مصطفی قادر پناه ۲۹ خردادماه ۱۴۰۰ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر اصفهان دارفانی را وداع گفت.

موسیقی اصفهان هنرمند چیره‌دست خود را از دست داد

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت «مصطفی قادرپناه» هنرمند موسیقیدان اصفهانی نوشت: موسیقی اصفهان یکی از هنرمندان چیره‌دست خود را در عرصه ساخت ساز تار از دست داد.

 مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت مصطفی قادرپناه از هنرمندان ماهر اصفهان در عرصه ساخت ساز تار را تسلیت گفت.

در متن پیام محمد اله‌یاری چنین آمده است: موسیقی اصفهان یکی از هنرمندان چیره دست خود را در عرصه ساخت ساز تار از دست داد.مصطفی قادرپناه، هنرمندی که علاوه بر شناخت ویژگی و مشخصه های ساز تار، در ساخت آن نیز تبحر زیادی داشت و سال ها در حوزه موسیقی تلاش کرد. فقدان این هنرمند عزیز را به جامعه‌ی هنری کشور و خاندان محترمش، تسلیت گفته و صبر و اجر برایشان از درگاه خداوند متعال، خواستارم.

کپی