اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

آخرین وضعیت پرونده محیط‌بانان در بنیاد شهید

آخرین وضعیت پرونده محیط‌بانان در بنیاد شهید

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور به تشریح آخرین وضعیت پرونده محیط‌بانان در بنیاد شهید پرداخت.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی امروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط زیست که به صورت آنلاین برگزار شد با اشاره به اینکه خشکسالی سبب شده است که گونه‌های مختلف حیات وحش از مناطق چهارگانه خارج و به مناطق مسکونی نزدیک شوند، اظهار کرد: ممکن است این شرایط سبب سوء استفاده شکارچیان غیرمجاز شود.

وی ادامه داد: از این‌رو ما از همه مردم و همیاران طبیعت می‌خواهیم که در زمینه حفاظت از این گونه‌ها به ما کمک کنند البته ما تلاش کرده‌ایم که با ایجاد آبشخورها مانع خروج حیات وحش از مناطق چهارگانه شویم اما به هرحال این مناطق - که ۱۳ درصد وسعت کشور را شامل می‌شوند - محصور نیستند.

محبت‌ خانی با تاکید بر اینکه افرادی متخلفی که می‌خواهند از این شرایط سوء استفاده کنند، مطمئن باشند که با آن‌ها برخورد جدی و قانونی خواهد شد، تصریح کرد: باتوجه به خروج حیات‌وحش از مناطق چهارگانه در برخی نقاط، پلیس، محیط‌بانان و همیاران در این زمینه کاملا هوشیار هستند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده بلاتکلیف شهدای محیط‌بان در بنیاد شهید توضیح داد: خوشبختانه در این زمینه طی روزهای اخیر اتفاقات خوبی رخ داده و پرونده شش محیط‌بان جانباز و دو محیط‌بان شهید در بنیاد شهید پذیرفته شده است البته سه سال از شهادت این محیط‌بانان گذشته و متاسفانه حقوق خانواده این شهدا نیز قطع شده بود اما به‌هرحال درحال‌ حاضر پرونده آن‌ها ثبت شده است.

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، سازمان حفاظت محیط زیست به‌ دنبال آن است که با برگزاری جلساتی با بنیاد شهید پرونده مابقی محیط‌بانان را نیز به سرانجام برساند.

/ایسنا

کپی