اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

انهدام باند سه نفره سارقان منزل در شرق تهران

انهدام باند سه نفره سارقان منزل در شرق تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ،از دستگیری باند سه نفره سرقت منزل خبر داد و گفت: این سارقان در محدوده شرق تهران اقدام به سرقت اموال با ارزش از منازل شهروندان می کردند.

به گزارش ایران انلاین ، سردار علیرضا لطفی، گفت: در اوایل خردادماه امسال طی وصول اخبار مردمی مبنی بر فعالیت یک باند سه نفره از سارقان حرفه ای منزل در محدوده شمال شرق تهران، موضوع به اداره هفدهم ارجاع شد.
وی افزود: کارآگاهان اداره هفدهم با آغاز تحقیقات پلیسی و با تلاشهای بی وقفه سرکرده باند به نام« فیروز» ۲۳ ساله به همراه دونفر دیگر از اعضای باند  که ۲۷ و ۳۰ ساله بودند را مورد شناسایی قرار دادند.
لطفی افزود: در ادامه و بررسی ها مشخص شد یکی از اعضای باند دارای یک فقره سابقه سرقت منزل در سالهای گذشته بوده است، با ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سارقان در محدوده شهرستان پردیس شناسایی و طی یک عملیات ضربتی در اوایل خردادماه دستگیر و در بازرسی از محل مقادیری طلا، ساعت های لوکس به ارزش تقریبی۵۰۰ میلیون تومان کشف و به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شدند.
لطفی تصریح کرد: سرکرده باند در بازجوییها گفت، من به اتفاق اعضای باند در ساعات آغازین شب با شناسایی  طبقات اول و دوم ساختمان ها و پس از اطمینان ازاینکه کسی در منزل نیست وارد ساختمان شده و با تخریب درب واحد اقدام به سرقت اموال با ارزش از قبیل، طلا، موبایل، ساعت،تلویزیون... کرده واموال را به مالخر به قیمت ناچیزی می فروختیم و پول حاصله را یین خودمان تقسیم و صرف خوشگذارنی می کردیم.

لطفی در پایان گفت: اعضای باند ضمن اعتراف به سرقت منزل، تاکنون  سه محل سرقت و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفته و بخشی از اموال مکشوفه به شکات برگشت داده شده است و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی و دستگیر خریداران اموال مسروقه کماکان ادامه دارد.

هشدارهای  پلیس
 

با توجه به ورود بسیاری از سارقین از بالکن طبقات اول به منازل شهروندان، توصیه می گردد حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره ها حفاظ مناسب نصب گردد.
- به تازگی به منظور زیبایی نمای ساختمان اقدام به تهیه سردرهایی می شود که به سارقین کمک می کند تا به راحتی ابتدا بر روی علمک گاز و سپس این سردرها پاگذاشته و با یاری خود صاحبخانه برای سرقت منزل وارد عمل شوند.
- حتما موقع ترک خانه یکی از همسایگان را در جریان قرار دهید تا نسبت به سرو صداهای احتمالی و رفت و آمدها به منزل شما حساسیت ایجاد شود .
- در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین های با کیفیت استفاده شده و حتما یکی از دوربینها به منظور ثبت اطلاعات خودرویی که با آن اموال سرقتی جابجا شده در محل مناسبی در کوچه نصب گردد.
- استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها به گوشی همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و در صورت مشاهده سارقین سریعا مراتب را به مرکز فوریتهای پلیسی 110اطلاع دهید .
- با توجه به اینکه در بسیاری از پرونده های سرقت منزل مشاهده شده که یکی از سارقین با استفاده از بی توجهی مالکین اقدام به ورود از درب پارکینگ نموده و سپس در زمان مناسب درب منزل را برای سایر سارقین باز می نماید لذا توصیه می گردد موقع خروج از پارکینگ بلافاصله محل را ترک ننمایید و از بسته شدن درب پارکینگ اطمینان حاصل کنید .
- منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیا ذیقیمت، لذا توصیه می گردد از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری کرده و از صندوق امانات استفاده کنید .
- در صورت نگهداری اموال گرانقیمت و وجه نقد در منزل به هیچ عنوان حتی در حضور
نزدیک ترین اقوام و آشنایان نیز در این خصوص صحبت نکنید .
- از سپردن کلید به افراد غیر خودداری کنید.
- با توجه به اینکه سارقین برای سرقت اشیا قیمتی مستقیما به اتاق خواب مراجعه می کنند برای نگهداری اموال با ارزش خود در منزل جاساز داشته باشید و از قرار دادن آنها در اتاق خواب یا رها سازی طلاجات در معرض دید خودداری کنید .
- در استخدام سرایدار و نظافتچی ، پرستار کودک و سالمند دقت کرده و از شرکتهای معتبر استفاده کنید.
- بعد از سکونت در منزل جدید یا مفقودیت کلید بلافاصله قفلها را عوض کنید .
- در مکانهای عمومی ،مهمانی ها، تاکسی و اتوبوس و آرایشگاه یا محل کار در خصوص داشته ها و نداشته های خود حفاظت گفتار داشته باشید .
- بدون احراز هویت در را بر روی افرادی که خود را مامور ارگان های مختلف معرفی می‌کنند باز نکنید .
- در ساختمانهای شمالی از حفاظ مناسب استفاده نموده و حتی المقدور وسط حفاظ ها هم جوش داده شود تا امکان رد شدن از بین آنها وجود نداشته باشد .
- دقت کنید دربهای جکدار ساختمان حتما دارای شب بند باشند زیرا در غیر این صورت به راحتی با یک فشار باز می شوند.
- برای درب ورودی منازل از قفلهای دکمه ای استفاده شود .
- بر خلاف تصور شهروندان دربهای ضد سرقت از ناحیه توپی بسیار آسیب پذیرند و نیاز می باشد تا چارچوب این درها تقویت شوند .
- در اطراف قفل دربهای ورودی از مشبک و توری استفاده نکنند .
- وقتی در یک ساختمان تنها یک واحد دارای درب آکاردئونی باشد دقیقا توجه سارقین به آن واحد جلب می شود .دربهای آکاردئونی زمانی مفید هستند که بالای لولاها جوش داده شود ،قفل آویز در دسترس نباشد و جا برای دیلم انداختن نباشد و از فنر و تسمه قوی برای اینگونه دربها استفاده شود.
- در هنگام خروج از منزل از قفل بودن در مطمئن شوید چون قفل بودن مانع از باز کردن درب منازل به شیوه استفاده از کارت می شود.
- در صورتی که دائما در سفر هستید می توانید در منزل خود سیستم تایمر برق نصب کنید تا در زمانهای مشخص اقدام به روشن و خاموش کردن لامپها و تلویزیون خانه کند .
- در زمان خروج از منزل چند جفت کفش را رو به خانه و به صورت نامرتب قرار دهید تا سارقین را در مورد حضور در منزل دچار اشتباه کنید.

کپی