اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

توقیف یک مزرعه رمزارز در قیروکارزین

توقیف یک مزرعه رمزارز در قیروکارزین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از توقیف یک مزرعه استخراج رمزارز در شهرستان قیروکارزین خبر داد.

 احمدرضا خسروی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران شرکت توزیع برق شهرستان قیروکارزین، پس از رصد فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه رمزارزها، موفق به شناسایی یک مزرعه استخراج رمزارز شدند که با هماهنگی دستگاه‌های قضایی و انتظامی، اقدامات قانونی در خصوص این مکان انجام شد.

او با اشاره به کشف و ضبط ۱۱۶ دستگاه استخراج رمز ارز، از این مزرعه، افزود: این شرکت با هدف صیانت از حقوق مشترکان برق، جلوگیری از تضییع بیت المال، مدیریت مصرف بار و جلوگیری از خاموشی های ناخواسته ناشی از افت ولتاژ در شبکه برق، مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها در استان را به صورت جدی در دستورکار خود قرار داده است.

خسروی با یاداوری اینکه نتایج اقدامات انجام شده در ارتباط با شناسایی و توقیف دستگاه‌های استخراج رمزارز در محدوده تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق فارس، مطلوب بوده است، گفت: برابر قانون با هر فرد حقیقی یا حقوقی که با سوء استفاده از اشتراک خانگی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و ... اقدام به استخراج رمزارز کند، برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که منازل، کارگاه‌ها، دامداری ها، چاه های کشاورزی و سایر اماکن تجاری، عمومی و اداری را به مراکز استخراج غیرقانونی رمز ارزها تبدیل کرده باشند، قطعا شناسایی شده و با آنان برخورد شدید قانونی خواهد شد.

خسروی اضافه کرد: مالکینی که قصد اجاره  منزل، مغازه، کارگاه، دامداری، چاه‌ کشاورزی و سایر املاک خود را دارند، توجه داشته باشند در صورتی که مستاجر در ملک اجاره ای اقدام به نصب و استفاده از دستگاه های استخراج رمز ارز غیر مجاز کند، علاوه براعمال جریمه های در نظر گرفته شده بر روی صورتحساب برق مصرفی اشتراک برق، تبعات قانونی این موضوع متوجه مالک انشعاب است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق فارس گفت: با توجه به موثربودن گزارش های مردمی، شهروندان می توانند از طریق سامانه "سمات" شرکت توانیر به آدرس www.tavanir.org.ir/samaat، یا از طریق ثبت گزارش و ارسال پیامک به شماره سامانه ۳۰۰۰۲۹۰۱۵۷ و تلفن همراه ۰۹۹۱۶۶۷۲۴۸۳، اطلاعات خود در خصوص نصب و استفاده از دستگاه‌های استخراج رمزارز را به این شرکت اعلام کرده و پاداش میلیونی دریافت کنند.فارس

کپی