اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

سرقت ۲۱ میلیاردی سارقان از ۲۱ منزل روستایی در قم

سرقت ۲۱ میلیاردی سارقان از ۲۱ منزل روستایی در قم

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری ۷ تن از اعضای یک باند سرقت منازل روستایی در قم خبر داد و گفت: متهمان به ۲۱ فقره سرقت به ارزش ۲۱ میلیارد ریال اعتراف کردند.

 سید محمود میرفیضی اظهار کرد: در پی وقوع سرقت از چندین منزل روستایی در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی صورت گرفته مشخص شد سارقان با تخریب دیوار و درب منازل خالی از سکنه، نسبت به سرقت اموال با ارزش منازل ویلایی و فصلی روستایی اقدام می کردند.

فرمانده انتظامی استان قم عنوان کرد: کارآگاهان با بررسی جغرافیای جرم و انجام اقدامات پلیسی پی بردند این سرقت ها در یک بازه زمانی هر بار با خودروهای متفاوت صورت گرفته بنابر این در اقدامی مشترک با مأموران فرماندهی انتظامی بخش "کهک" یکی از این خودروها (پراید) را با سه نفر سرنشین شناسایی و افراد دستگیر شدند.

میرفیضی اضافه کرد: در ادامه چهار نفر دیگر از همدستان این افراد طی عملیاتی دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات صورت گرفته به۲۱ فقره سرقت از منازل فصلی بخش "کهک" که بر اساس اعلام کارشناسان ۲۱ میلیارد ریال برآورد شده اعتراف کردند، افزود: در نهایت متهمان تحویل مرجع قضائی استان شدند.فارس

کپی