اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

VAR در ایران از سه ورزشگاه آغاز می‌شود

VAR در ایران از سه ورزشگاه آغاز می‌شود

رییس کمیته مسابقات لیگ برتر سه ورزشگاه بزرگ‌ و مشهور فوتبال ایران برای نصب وی ای آر داوطلب شده‌‌اند.

با ادامه صحبت‌ها و مطالبه اهالی فوتبال برای نصب کمک داور ویدیویی و استفاده از آن در رقابت‌های لیگ برتر، سهیل مهدی اعلام کرد سه استادیوم معروف فوتبال ایران اولین ورزشگاه‌هایی خواهند بود که ست وی ای ار در آن‌ها نصب خواهد شد.

ورزشگاه آزادی در تهران، نقش جهان در اصفهان و فولاد آرنا در اهواز خواهند بود. همچنین ورزشگاه‌هایی مثل امام رضای مشهد و ورزشگاه نوساز شهر سیرجان و البته استادیوم یادگار امام تبریز نیز باید به این سیستم مجهز بشوند.

نکته مهم این است که سیستم وی ای آر تنها یادی از شرکت هایی خریداری شوند که خورد تایید فیفا قرار دارند و استفاده از تجهیزات با مسیری غیر از این تخلف محسوب می‌شود و بنابراین تعریف پروژه ای مثل وی ای آر ایرانی به کل خورد پذیرش این نهاد تصمیم گیر فوتبال ایران نیست.

مهدی درباره فرایند نصب وی ای آر در ایران گفت: مسیری که طی میشود مقداری طولانی است و امیدوارم هرچه زودتر کار را شروع کنیم و زودتر به آن برسیم. به واسطه سخت افزار شرایط فراهم است اما باید با خریداری تجهیزات و نصب آن در سه ورزشگاه وی ای آر را به صورت رسمی کلید بزنیم.

به گفته مهدی آنچه تاخیر در نصب وی ای آر شده موارد و اولویت‌هایی مثل حضور تیم ملی در مقدماتی جام جهانی و تغییرات در راس فدراسیون فوتبال بوده است./ ورزش سه به نقل از برنامه تهران ورزشی

کپی