اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

موج سوم کرونا در راه هند

موج سوم کرونا در راه هند

یک دانشمند هندی گفته است، که موج سوم ویروس کرونا به طور حتم طی شش تا هشت هفته هند را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

رندیپ گولریا مدیر انستیتوی علوم پزشکی آل اندیای هند اظهار داشت: موج سوم ویروس کرونا در هند اجتناب ناپذیر است.

موج دوم ویروس کرونا در هند در فوریه سال جاری آغاز شد. از ۲۱ آوریل تا ۱۷ ماه مه، تعداد موارد جدید روزانه بیش از ۳۰۰ هزار مورد در روز و بیش از هر کشور دیگر در جهان بود و جان باختگان در روز همه بیش از ۴۰۰۰ هزار در روز بود.

حداکثر تعداد افرادی که در طی موج دوم شیوع بیماری ویروس کرونا تحت درمان قرار گرفتند بیش از ۳.۷ میلیون نفر در هندوستان بود.

به گفته پزشکان، تقریباً دو هفته متوالی تعداد موارد ویروس کرونا در هند از ۱۰۰ هزار نفر در روز بیشتر نبوده، که نشانگر کاهش موج دوم ویروس کرونا است.

وی خاطرنشان کرد: پس از آنکه بسیاری از ایالت های کشور محدودیت های ناشی از افزایش تعداد ویروس کرونا را کنار گذاشتند، مردم ماسک زدن را متوقف کرده و فاصله اجتماعی خود را حفظ نمی کنند.

این دانشمند هندی گفت: همانطور که هند شروع به رفع محدودیت ها کرد، باز هم یک رفتار سازگار با کووید وجود دارد. به نظر می رسد ما از آنچه بین موج اول و دوم اتفاق افتاده است چیزی یاد نگرفته ایم.

در همان زمان، گولریا افزود، که سویه جدید - نوع هندی ویروس کرونا یا سویه دلتا بر اساس طبقه بندی سازمان بهداشت جهانی - بیشتر شده است.

او گفت: در طول موج اول در هند، ویروس به سرعت شیوع پیدا نکرد. همه اینها در طول موج دوم تغییر کرد، ویروس بسیار مسری تر شد. نوع دلتا که اکنون در حال گسترش است، بسیار عفونی تر است و احتمال دارد بیماری با سرعت بیشتری گسترش یابد.

یادآوری می کنیم، که هند از نظر شمار بیماران کرونایی در ردیف دوم جهان باقی مانده است. طبق آخرین داده های وزارت بهداشت این کشور، از مارس سال گذشته، زمانی که ویروس کرونا در این کشور آغاز شد.

تعداد کل افراد آلوده به ویروس کرونا در هند بیش از ۲۹.۸ میلیون نفر رسیده است، بیش از ۲۸.۷ میلیون نفر بهبود یافته اند، بیش از ۳۸۶ نفر هزار نفر جان باخته اند و تعداد افرادی که تحت درمان هستند ۷۲۹ هزار نفر است./ اسپوتنیک

افزایش چشمگیر ابتلا به قارچ سیاه در هند

کرونای هندی خطرناک‌تر از کرونای انگلیسی

قدرت سرایت کرونای هندی بیش از آن است که تصور می‌کنید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی