اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

تورنمنت بین‌المللی تکواندوی بیروت| حسینی به مدال طلا رسید، درویش‌پور برنزی شد

تورنمنت بین‌المللی تکواندوی بیروت| حسینی به مدال طلا رسید، درویش‌پور برنزی شد

میرهاشم حسینی المپین تکواندو کشورمان در تورنمنت بین‌المللی بیروت با کسب مدال طلا علاوه بر ایستادن بر سکوی قهرمانی توانست ۲۰ امتیاز به رنکینگ خود اضافه کند.

تورنمنت بین‌المللی بیروت، روز گذشته (یکشنبه - 30 خرداد ماه) به میزبانی لبنان برگزار شد.

میرهاشم حسینی المپین تکواندو کشورمان که به منظور ارتقای رنکینگ المپیکی خود در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، موفق شد مدال طلا را به دست آورده و 20 امتیاز به رنکینگ خود اضافه کند.

میرهاشم برای کسب این مدال ابتدا به مصاف نماینده افغانستان رفت و با نتیجه 27 بر 6 به برتری رسید. او در ادامه هوگوپوش مغولستان را 26 بر 6 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در مرحله نیمه نهایی با هوگوپوش قزاقستان مبارزه کرد و 25 بر 14 نتیجه را به نفع خود به پایان رساند. میرهاشم که در این رویداد در وزن 74- کیلوگرم شرکت کرده بود در فینال نیز نماینده ازبکستان را 11 بر 3 شکست داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

علیرضا درویش‌پور نیز که به صورت آزاد در این مسابقات شرکت کرد توانست مدال برنز را به دست آورد. درویش پور در گام نخست نماینده ترکیه را 24 بر 19 از پیش رو برداشت. او در ادامه به مصاف تکواندوکار پاکستان رفت و 18 بر 3 به برتری رسید. وی در نیمه نهایی برابر صالح الشراباتی نماینده نامدار اردن نتیجه را 29 بر 11 واگذار و به مدال برنز رسید.

این رقابت‌ها 2G است و به نفر اول 20 امتیاز، نفر دوم 12 امتیاز و نفرات سوم 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ و کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد./ روابط عمومی فدراسیون تکواندو

کپی