اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

«دودکش 2» با یک هفته وقفه جایگرین «زیرخاکی 2» می‌شود

«دودکش 2» با یک هفته وقفه جایگرین «زیرخاکی 2» می‌شود

گروه فرهنگی/ سریال «زیرخاکی 2» به کارگردانی جلیل سامان شنبه 29 خردادماه به پایان رسید و از هفته آینده قراراست «دودکش 2» جایگزین این سریال شود. آنونس این سریال تلویزیونی حدود یک هفته‌ای است که از شبکه یک سیما پخش می‌شود اما پخش این سریال با حدود یک هفته وقفه به شنبه پنجم تیرماه موکول شده است.

«دودکش 2» را برزو نیک‌نژاد کارگردانی کرده و تهیه کنندگی آن را زینب تقوایی برعهده داشته است. تصویربرداری این سریال از نیمه اسفندماه سال گذشته آغاز شد و اواسط اردیبهشت ماه به‌دلیل ابتلا کارگردان و امیرحسین رستمی یکی از بازیگران با وقفه مواجه شد. بر همین اساس تصویربرداری سریال همچنان ادامه دارد. هومن برق نورد، بهنام تشکر، سیما تیرانداز و نگار عابدی دیگر بازیگرانی هستند که در این سریال ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان سریال آمده است: «خانواده فیروز مشتاق که بی‌قیف و قپی به سفری رفته‌اند، در راه بازگشت به تهران با دختری همسفر می‌شوند که از نظر بهروز، «نیمه گمشده» قلمداد می‌شود و به ضرس قاطع، شروعی برای فرو رفتن خانواده در آمپاس است! بماند که با آنچه از نصرت و شرایط جدیدش مشهود به نظر می‌رسد، بستر قمپزش گسترده‌تر از قبل شده است و با عقبه‌ای که از آنان سراغ داریم، ماجراهایی آغاز می‌شوند که بی‌هیچ شائبه‌ای در زندگی همه و بویژه کسانی که پا به قالیشویی می‌گذارند، تأثیرگذار هستند!». نخستین فصل این سریال که به کارگردانی محمدحسین لطیفی در ماه رمضان سال ۱۳۹۲ روی آنتن شبکه یک رفت این روزها از شبکه تماشا در حال پخش است. قرار است فصل دوم این سریال نیز بلافاصله از آنتن این شبکه پخش شود.
 سریال «زیرخاکی 2» اگر چه به میزان فصل یک در جلب رضایت مخاطبان توفیق نداشت اما با توجه به پایان‌بندی این فصل به نظر می‌رسد سازندگان آن تصمیم به ادامه سریال‌سازی دارند. آن طور که ایسنا گزارش داده، سکانس پایانی سریال «زیر خاکی 2» با اسیر شدن پژمان جمشیدی (فریبرز باغبیشه) و هومن برق نورد توسط نیروهای بعثی عراق همراه بود و می‌توان پیش‌بینی‌کرد این سریال در فصل سوم داستان‌های فریبرز باغبیشه در اردوگاه اسرای جنگی و اشتباه گرفتن او با یکی از فرماندهان ارشد را دنبال کند. ژاله صامتی، نادر فلاح، گیتی قاسمی، فروغ قجابگلی، ستاره پسیانی، هومن برق‌نورد و نسرین نصرتی دیگر بازیگرانی بودند که در «زیر خاکی 2» حضور داشتند.

کپی