اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

دوز دوم واکسیناسیون کرونا تنها با دریافت پیامک

دوز دوم واکسیناسیون کرونا تنها با دریافت پیامک

گروه اجتماعی : رئیس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال تأکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دوز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.


دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال، گفت: توزیع یک میلیون دوز واکسن وارداتی کرونا از روز شنبه آغاز شده است و نیمی از آن همان روز شنبه و نیم دیگر آن دیروز توزیع شد و ان‌شاءلله طی روزهای آتی هم قرار است یک میلیون دوز دیگر واکسن کرونا هم به کشور وارد شود. بنابراین احتمالاً بزودی گروه سنی دیگری را برای دریافت واکسن اعلام کنیم ولی فعلاً در حال تزریق واکسن به گروه سنی ۷۰ سال به بالا و لکه‌گیری افراد جامانده هستیم.
وی تأکید کرد: افرادی که در این مقطع مشمول دریافت واکسن هستند (فقط ۷۰ سال به بالا) و ثبت‌نام نکردند به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت‌نام کنند تا پیامک نوبت‌ دهی واکسن برایشان ارسال شود. نوبت‌های گروه سنی بالای ۷۰ سال و افراد جامانده محفوظ است و با ثبت‌نام در سامانه می‌توانند واکسن دریافت کنند.
وی افزود: هر زمان که پارت بعدی واکسن در اختیارمان قرار گیرد گروه‌های سنی دیگر (۶۵ سال به بالا) هم وارد واکسیناسیون خواهند شد.
درخواست وزیر بهداشت برای توقف پروازها به مسکو و بالعکس
از سوی دیگر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تصمیم‌گیری فوری برای توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس شد.نمکی در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی- اجتماعی ستاد ملی کرونا، تأکید کرد.
براساس گزارش وبدا، در نامه نمکی آمده است: «باتوجه به گزارش های واصله از کشور روسیه در خصوص شیوع بیماری COVID19 ضروری است، موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعاً در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.»

کپی