اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

انجام دوز دوم و واکسیناسیون گروه سنی جدید از همین هفته

انجام دوز دوم و واکسیناسیون گروه سنی جدید از همین هفته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از انجام دوز دوم و واکسیناسیون گروه سنی جدید از همین هفته خبرداد.

دکتر نوید دانائی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 27 هزار و 960 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه 6 شهرستان استان تحت پوشش علوم پزشکی سمنان خدمات بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته و از 29 لغایت 30خرداد ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 15 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان‌های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی این استان بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 6 هزار و 620 نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس اضافه کرد: علاوه بر این در این بیش از یک سال 21 هزار و 340 بیمار نیز به صورت سرپایی در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 5729 نفر رسید.

دکتر دانایی با اشاره به فعال بودن ویروس در کشور گفت: خوشبختانه سمنان از جمله استان هایی است که رعایت پروتکل های بهداشتی در آن از شرایط مطلبوبی برخوردار است.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با واکسیناسیون در این استان گفت: مدتی بود که به علت تاخیر در ارسال مححموله های واکسن، سهمیه جدیدی به استان اختصاص نیافته بود اما با توجه به ورود محموله های جدید پیش بینی می کنیم به زودی سهمیه استان در این بخش در اختیار دانشگاه اقرار بگیرد.
رئیس علوم پزشکی سمنان اضافه کرد: با دریافت سهمیه واکسن، هم کار واکسیناسیون دوز دوم و هم واکسیناسیون گروه‌های جدید ظرف این هفته و هفته آتی انجام خواهد شد.

استان سمنان از معدود استان‌هایی است که دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است. دو شهرستان شاهرود و میامی تحت پوشش علوم پزشکی شاهرود و شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، آرادان، سرخه و مهدیشهر نیز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان هستند.

/ایسنا

کپی