اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

عملیات ضد تروریسم ارتش سوریه در منطقه صحرا

عملیات ضد تروریسم ارتش سوریه در منطقه صحرا

منابع سوری از عملیات ارتش سوریه علیه بازمانده‌های داعش در صحرای شرقی این کشور و کشته و مجروح شدن بیش از ۸۰ تروریست در جریان این عملیات خبر دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منیع میدانی بلند پایه سوری اعلام کرد که عملیات نظامی مداوم ارتش سوریه در منطقه صحرا در شرق این کشور طی هفته‌های اخیر گسترده‌تر شده است.

وی گفت: در این عملیات ۳۳ خودروی زرهی و ۵۰ موضع متعلق به داعش در حومه حماه، صحرای "الرصافه" و صحرای "السخنه" در شرق حمص منهدم و تخریب شدند.

طبق گفته این منبع، این عملیات همچنین منجر به کشته و مجروح شدن بیش از ۸۰ تروریست داعش شد.

منبع مذکور ادامه داد: ارتش سوریه اعزام نیروهای کمکی نظامی به منطقه صحرا را به پایان رسانده است و این نیروها به تسریع روند کاوش مناطق بزرگ جغرافیایی در مناطق عملیاتی کمک می‌کنند.

وی درباره جزئیات این عملیات نظامی نیز افزود: یگان‌های ارتش سوریه با بانکی از اهداف مشخص مواجه بوده که قبلا توسط هواپیماهای شناسایی روسیه شناسایی شده بود و این هواپیماها به طور کلی مقرها و تحرکات داعش را در عمق صحرای سوریه رصد می‌کنند.

این منبع همچنین تاکید کرد که عملیات ارتش سوریه علیه داعش در منطقه صحرا ادامه دارد و هدف از آن نابودی بازمانده‌های این گروه در آخرین پناهگاهشان است./ ایسنا

کپی