اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰
حسن روحانی به دیدار سید ابراهیم رئیسی رفت و به او تبریک گفت

آغاز دوره‌گذار

آغاز دوره‌گذار

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز شنبه با حضور در دفتر حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه و دیدار با رئیس‌جمهوری منتخب، انتخاب وی با رأی ملت را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در دولت جدید کشور به بهترین شکل اداره شود.

 روحانی با تبریک به ملت بزرگ ایران به‌خاطر خلق حماسه و حضور پرشور در انتخابات سرنوشت ساز 1400، گفت: بحمدالله رئیس‌جمهوری منتخب شخصیتی است که به مناسبت مسئولیتی که در قوه قضائیه داشته و حضور در جلسات مهم، کاملاً از اوضاع کشور باخبر هستند و فراز و نشیب این ایام مخصوصاً ایام تحریم و کرونا را می‌دانند و واقف هستند.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش ایشان قرار گرفته است، گفت: از خداوند برای رئیس‌جمهوری منتخب مردم توفیق می‌خواهم تا به بهترین وجه مسئولیت خودشان را انجام دهند. رئیس‌جمهوری همچنین با قدردانی از دست اندرکاران انتخابات، اظهار داشت: از همه آنهایی که شور انتخاباتی را آفریدند از کاندیداها، صدا و سیما، فضای مجازی، ستادها و همه آنهایی که این انتخابات را بخوبی اجرا کردند اعم از وزارت کشور، شورای نگهبان، نظار، هیأت‌های اجرایی، همه آنهایی که امنیت و سلامت انتخابات را بخوبی تأمین کردند و پروتکل‌های مربوط به سلامت را مورد توجه قرار دادند تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.
روحانی با بیان اینکه از امروز تا 45 روز دیگر که باید این مسئولیت در اختیار دولت جدید قرار بگیرد و رئیس‌جمهوری منتخب رسماً مسئولیت‌های کشور را بر عهده بگیرد، کاملاً در کنار ایشان هستیم، گفت: از امروز برای هر همکاری، همراهی و اقدام که برای کشور لازم است آماده‌ایم.
وی تأکید کرد: در روزهای پیش رو هر لحظه و ساعت که لازم باشد اعضای دولت آماده همکاری هستند برای اینکه دوران انتقالی بخوبی سپری شود و رئیس‌جمهوری منتخب بتواند کابینه خودش را تا پایان وقت مقرر آماده کند و با رأی اعتماد از مجلس فعالیت خود را آغاز کند. روحانی با ابراز خوشحالی از اینکه مردم به ندای قانون، وجدان و مصالح کشور گوش دادند و بدون توجه به بدخواهان و دشمنان نظام با صندوق قهر نکردند و انتخابات باشکوهی رقم زدند، گفت: امیدواریم برادر بسیار عزیزم جناب آقای رئیسی بار مسئولیت اجرای کشور که سنگین‌ترین بار در میان قوا بوده و به دوش ایشان گذاشته شده را به بهترین وجه به مقصد برساند.
رئیس‌جمهوری تأکید کرد: تردید ندارم همه مردم چه آنهایی که رأی دادند، چه آنهایی که رأی ندادند، چه آنهایی که پای صندوق آمدند و چه آنهایی که پای صندوق نیامدند حامی رئیس‌جمهوری منتخب خواهند بود، اظهار داشت: از روز 12 مرداد جناب آقای رئیسی رئیس‌جمهوری همه مردم هستند و شک ندارم که همه مردم از دولت قانونی ایشان حمایت خواهند کرد تا منافع و مصالح‌شان به بهترین وجه اجرایی و عملیاتی 
شود.
اعتماد مردم را در دوران مسئولیتم جبران می‌کنم
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری هم پس از دیدار با رئیس جمهوری گفت: امیدوارم اعتمادی را که مردم به این طلبه خدمتگزار کردند در دوران مسئولیتم جبران کنم.
رئیسی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا سپاس و تشکر خود را به مردم عزیز، بزرگوار و زمان شناس ایران ابراز می‌کنم و خدا را به سبب اعتمادی که مردم به این طلبه خدمتگزار داشته‌اند، شاکر هستم. وی افزود: با همکاری که جناب آقای روحانی و دولت در این مدت خواهند داشت از ظرفیت‌ها، تجربیات و گزارش‌های آنان استفاده خواهم کرد و با آنان نشست خواهم داشت.
رئیس جمهوری منتخب ادامه داد: از همه صاحبنظران و اندیشمندان می‌خواهم که ما را از دیدگاه‌های ارزشمند خود بهره‌مند کنند. وی افزود: در دولت مردمی از همه دیدگاه‌های ارزشمند صاحبنظران، کارشناسان و مردم بهره خواهیم برد و امیدوارم وظیفه سنگینی را که مردم بر دوش ما گذاشته‌اند به بهترین شکل انجام دهیم.
رئیس‌جمهور منتخب همچنین  بعد از دیدار با  محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت جدید همه تلاش خود را برای باز کردن گره‌های کشور بویژه در زمینه مشکلات معیشتی مردم به کار خواهیم بست.
رئیسی با بیام اینکه «از همه مردم عزیز کشور و نامزدهای محترم که با شوق و اشتیاق در تجلی انتخاباتی پرشور نقش‌آفرینی کردند، سپاسگزاری می‌کنم» گفت: بویژه و در رأس همه از رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایجاد زمینه چنین حضوری که همه مردم و جمهور در شکل‌گیری دولت جدید نقش ایفا کنند، صمیمانه تشکر می‌کنم.
 
 
 
  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا به ترکیه رفته است، تأکید کرد: از این لحظه به بعد همه باید با سید ابراهیم رئیسی همکاری کنند زیرا او رئیس جمهور منتخب است. او شخصی عقلانی است و کشور را بخوبی اداره خواهد کرد.
  عبدالناصر همتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پیامی انتخاب سید ابراهیم رئیسی را تبریک گفت و در پیامی تأکید کرد: «مردم نجیب و سرافراز ایران بحق انتظار دارند زندگی سرشار از امید، آرامش و رفاه داشته باشند. امیدوارم دولت حضرتعالی، با تدابیر و اقدامات خود در صحنه داخلی و بین‌المللی تحت زعامت حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، موجبات سرافرازی جمهوری اسلامی ایران، بهبود معیشت و زندگی همراه با آسایش و رفاه ملت بزرگ ایران را فراهم سازد.» محسن رضایی ، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و محسن مهرعلیزاده  از نامزدهای انتخابات اخیر، انتخاب ابراهیم رئیسی به‌عنوان منتخب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را تبریک گفتند.
  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در پیامی انتخاب سید ابراهیم رئیسی به سمت رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت. او نخستین مقام خارجی است که به حجت الاسلام رئیسی تبریک می‌گوید.
  حسین ذوالفقاری رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی داشتیم، گفت: هیچ حادثه امنیتی در روز برگزاری انتخابات نداشتیم.
  علیرضا معزی معاون دفتر رئیس جمهوری، حضور روحانی در دفتر رئیسی را به‌عنوان آغاز اخلاقی و مدنیِ فرایند انتقال امانت و مسئولیت تعبیر کرد.

 

کپی