اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کشتی فرنگی جام وهبی امره؛ «اسدی» و «طاهری» به فینال رسیدند

کشتی فرنگی جام وهبی امره؛ «اسدی» و «طاهری» به فینال رسیدند

رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه، از ظهر امروز(شنبه) با برگزاری مسابقات پنج وزن دوم در استانبول ترکیه پیگیری شد و دو نماینده ایران راهی فینال شدند.

 در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست مقابل سرگئی امیلین از روسیه به پیروزی رسید و در دور دوم نیز امید آرامی دیگر نماینده کشورمان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل شارشنبیکوف از قرقیزستان مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. امید آرامی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل حریفی از کشور بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر کشتی گیری از کشور ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. محمد الیاسی نیز مقابل کشتی گیری از کشور ترکیه مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پرهام قنبری در دور نخست مقابل کشتی‌گیر اوکراینی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، قنبری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری در دور اول مقابل حریفی از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور دوم کشتی‌گیر ترکیه‌ای را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. طاهری در این مرحله مقابل کشتی گیری از کشور قرقیزستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.  ناصر علیزاده دیگر نماینده کشورمان در دور نخست مقابل لورینچ از مجارستان مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در کشتی بعد، از دور رقابت ها کنار رفت./ فدراسیون کشتی

کپی