اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

509 دستگاه رمز ارز غیر مجاز در سیستان و بلوچستان کشف شده است

509 دستگاه رمز ارز غیر مجاز در سیستان و بلوچستان کشف شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش‌از 509 دستگاه ماینر از 29 مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در سطح استان کشف و ضبط شده است.

خلیل عوض زاده اظهار داشت: با توجه به افزایش مصرف برق و از طرفی، شدت گرمای کم سابقه این ایام، تأمین برق منازل و مراکز درمانی در اولویت شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان قرار دارد و با توجه به سهم بالای مصرفی این مزارع، کشف و ضبط مراکز غیر مجاز از برنامه های مهم و مستمر این شرکت است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز دارد گفت: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ های ناخواسته را سبب می‌شوند، بنابراین از شهروندان گرامی تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۲۱ فوریت برق گزارش کنند.

وی از ارائه پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، هر دستگاه ماینر معادل ۲.۵ کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

 

 

کپی