اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

ادامه روند واردات واکسن کرونا از سوی هلال‌احمر تا برطرف شدن نیاز کشور

ادامه روند واردات واکسن کرونا از سوی هلال‌احمر تا برطرف شدن نیاز کشور

سخنگوی جمعیت هلال احمر از ادامه روند واردات واکسن کرونا از سوی هلال‌احمر تا برطرف شدن نیاز کشور خبرداد.

محمدحسن قوسیان مقدم درباره واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر، گفت: تاکنون محموله‌هایی از واکسن کرونا توسط هلال احمر به کشور وارد شده است و با احتساب رسیدن ادامه محموله ۲ میلیون دُزی واکسن که یک بخش آن روز پنجشنبه (۲۷ خردادماه) به کشور رسید، هلال احمر توانسته است ۴.۵ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کند.

وی درباره ادامه روند واردات واکسن از سوی هلال احمر، تاکید کرد: ان شاءلله این روند ادامه خواهد یافت. میزان واردات و ادامه آن وابسته به میزان تولید داخلی است و تا زمانی که لازم باشد ما به دنبال واردات واکسن هستیم.

 روز پنجشنبه (۲۷ خردادماه) یک میلیون دُز واکسن از یک محموله ۲ میلیون دُزی وارد کشور شد که علت تفکیک بار به ۲ قسمت از زبان سخنگوی سازمان هلال احمر در گفت‌وگو با ایسنا، اینگونه عنوان شد: آخرین محموله واکسن کرونای خریداری و تحویل گرفته شده از سوی جمعیت هلال احمر  ۲ میلیون دز است اما به دلیل محدودیت‌های پروازی صبح پنجشنبه فقط یک میلیون دُز آن به دستمان رسید و مابقی محموله هم با پروازی دیگر از کشور مبدا به ایران خواهد رسید. بنابراین به دلیل محدودیت حمل بار، پرواز صبح پنجشنبه یک میلیون دُز واکسن به کشور رساند و مابقی محموله هم در گمرک تحویل ما آماده است تا با پروازی دیگر به کشور برسد.

/ایسنا 

کپی