اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

انصارالله: آمریکا برای توقف جنگ و محاصره یمن جدی نیست

انصارالله: آمریکا برای توقف جنگ و محاصره یمن جدی نیست

سخنگوی جنبش انصارالله یمن جمعه شب در گفت‌وگو با شبکه المسیره این کشور گفت: آمریکا برای متوقف کردن جنگ و محاصره یمن جدی نیست.

 به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام افزود: آمریکا برای اجرای طرح های خود در یمن تلاش می کند.

سخنگوی جنبش انصارالله  اضافه کرد: ورود مواد غذایی و پزشکی به یمن از حقوق طبیعی مردم یمن است و نیازی به بحث ندارد. ما از کسی درخواست کمک نداریم و تنها خواسته ما فقط لغو محاصره است.

وی همچنین با انتقاد از نقش سازمان ملل متحد در بحران یمن گفت: سازمان ملل به عنوان تریبونی برای کشورهای ابرقدرت کار می کند و فهرست سازی های آن بیطرفانه نیست.

عبدالسلام افزود: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی بدترین جنایت ها را علیه کودکان یمنی مرتکب شده اند؛ اما عربستان در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار نگرفته است.

او گفت: در مذاکرات گذشته از بان کی مون دبیرکل وقت سازمان ملل متحد درباره علت برداشتن عربستان از فهرست ناقضان حقوق کودکان پرسیدم و او گفت برای این کار تحت فشار مالی قرار گرفته اند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند./ ایرنا

کپی