اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
روزگار تازه تماشاخانه شهرزاد با چهار نمایش جدید

از تلخک و قندک تا پنج ثانیه برف

از تلخک و قندک تا پنج ثانیه برف
محسن بوالحسنی خبرنگار

چهار نمایش جدید در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه هستند و بالاخره این پردیس هم کم‌کم مانند تماشاخانه‌های دیگر روی ریل اجراهای منظم می‌افتد. بر اساس این خبر، تماشاخانه شهرزاد این روزها و طبق اعلام قبلی و در سالن ارکیده میزبان «تلخک و قندک» به کارگردانی شایان طهماسب‌پور خواهد بود.

طهماسب‌پور کارگردان این نمایش درباره شرایط اجرا و موضوع کاری که روی صحنه می‌برد می‌گوید: «سال ۶۳ داوود فتحعلی‌بیگی این نمایش را می‌نویسد و در نهایت پس از سال‌ها، این نمایشنامه سال ۸۰ منتشر می‌شود. این نمایشنامه در واقع تمی سیاسی، کمدی دارد و روایتگر داستان انتخابات در یک شهر است. کارگردان «تلخک و قندک» درباره شرایط اجرا در روزهای کرونایی و هدف از اجرای این نمایش در چنین روزهایی هم می‌گوید: «هدف از اجرای این نمایش آشتی تماشاچی با تئاتر است. باید از شو‌های شبانه که نام تئاتر گرفته است، فاصله بگیریم و این تئاتر به‌معنی واقعی آن است که تفکر مردم را تغییر می‌دهد.»
 نمایش «تلخک و قندک» به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی، کارگردانی محمدشایان طهماسب‌پور و تهیه کنندگی نوید وفا هر شب ساعت ۱۹ در سالن ارکیده پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت. بازیگران این نمایش هم فریدون‌احمدی، زیبا مصطفایی، محمد عبداللهی، محمد‌مهدی فتاحی، بهار جهانبانی، امید رهبر، مهشید زبردست، مجتبی طباطبایی، مرجان آقانوری، هیوا پورشفیقی، حسین براتی، علی پیله ور، رضا حسین‌نژاد، علی رضا عباسی، سعید بیرام‌زاده و مبینا سرلک جیوا هستند.در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد هم نمایش‌های «پنج ثانیه برف» به نویسندگی عباس جمالی وکارگردانی فاطمه زمانی و «نفس کشیدن» به نویسندگی و کارگردانی سپهر حیدری‌‌نژاد اجرا خواهند داشت. به گفته فاطمه زمانی کارگردان «پنج ثانیه برف» تک گویی‌هایی از زندگی زنانی‌است که هر کدام دارای دنیای متفاوت و شرایط خاص خود در جامعه هستند و اتفاقی مشترک آنها را به هم گره می‌زند. علی پیله‌ور، فاطمه زمانی، صفورا کاظم‌پور، نوشین سرکوبی، هانیه عادلزاده و ستایش انیسی بازیگران این نمایش هستند که با تهیه کنندگی مجید یارندی‌پور توسط گروه هنری سافاتا اجرا می‌شود. در نمایش «نفس کشیدن» هم بهار رضی‌زاده و سپهر حیدری‌نژاد ایفای نقش می‌کنند. مدت زمان این نمایش 45 دقیقه است و تا 31 خردادماه هر روز رأس ساعت 20روی صحنه می‌رود. همچنین این روزها نمایش «بالاخره این زندگی مال کیه» به کارگردانی سعید حشمتی در سالن گلایل این مجموعه روی صحنه می‌رود. علاقه مندان و تماشاگران می‌توانند برای آگاهی از تازه‌ترین رویدادها و خرید بلیت آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهرزاد به سایت تیوال با آدرس www.tiwall.com مراجعه کنند و با حضور خود قوت قلب هنرمندان اکثراً جوانی باشند که این روزها، عشق به تئاتر و مخاطبانش، آنها را روی صحنه‌های تئاتر و پیش‌روی مخاطبان قرار داده تا این چراغ هرگز خاموش نشود.

کپی