اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

زمان رای‌گیری تا ساعت ۲۴ تمدید شد/ در صورت حضور مردم تا ساعت ۲ بامداد تمدید می‌شود

زمان رای‌گیری تا ساعت ۲۴ تمدید شد/ در صورت حضور مردم تا ساعت ۲ بامداد تمدید می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان از تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲۴ خبر داد.

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: ‏طبق هماهنگی انجام شده با وزارت کشور ساعت اخذ رای تا ساعت ۲۴ امشب تمدید شد.

بر اساس اطلاعیه ۲۹ ستاد انتخابات کشور نیز زمان رای گیری تا ساعت ۲۴ تمدید شد.

ستاد انتخابات کشور براساس اطلاعیه ۲۸، زمان رای‌گیری در سراسر کشور را تا ساعت ۲۲ امشب تمدید کرده بود.

به گزارش ایرنا، ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۷، زمان اخذ رأی را تا ساعت ۲۱ تمدید کرده بود.

در صورت حضور مردم در شعبه‌ها، رای‌گیری تا ساعت ۲ تمدید می‌شود

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: اگر در شهرستان یا حوزه‌ای مردم برای رای دادن حضور داشته باشند، رای‌گیری حتما تا ساعت ۲ بامداد تمدید می‌شود.

«جمال عرف» جمعه شب در گفت وگو با ایرنا، روند مشارکت مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را خوب ارزیابی کرد و افزود: وقتی صف ها و حضور هموطنان را ملاحظه می کنید می بینید که روند بسیار خوبی بود، اما باید صبر کرد تا تعرفه ها شمارش شود.
وی ادامه داد: پس از شمارش تعرفه ها، صورتجلسه تنظیم شده و سپس با ناظر به توافق می رسیم و  نتایج اعلام می شود.
معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا احتمال تمدید رای گیری تا ساعت ۲ وجود دارد، گفت: اگر در شهرستان یا حوزه ای،  مردم برای رای دادن حضور داشته باشند، حتما انتخابات تا ساعت ۲ بامداد تمدید می شود.

آمار و ارقام غیررسمی درباره نتایج انتخابات هیچ اعتباری ندارد
رییس ستاد انتخابات کشور همچنین در گفت وگویی تصریح کرد: آمار و ارقامی که در باره نتایج انتخابات از سوی منابع غیررسمی اعلام می‌شود به هیج وجه اعتبار ندارد و بیشتر شبیه تخمین و پیش گویی است و در صورت ایجاد مشکل وزارت کشور با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.
وی اضافه کرد: نسبت به اعلام چنین آمارهایی به طور قطع باید رسیدگی شود. اگر اعلام این آمار منجر به مشکلات سیاسی و امنیتی شود اعلام کنندگان باید پاسخگو باشند. 

وی عنوان داشت: تنها مرجعی که باید رسما نتایج را اعلام کند وزارت کشور است. این وزارت‌خانه هم اعلام آمار را با هماهنگی هیات‌های نظارت مرکزی در شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی انجام خواهد داد.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: خواهش من از همه عزیزان در رسانه‌ها این است که پیشگویی نکنند و در این مورد باعث ایجاد مشکلات نشوند. به لحاظ قانونی وزارت کشور مجبور است که موارد را پیگیری کند.

کدخدایی :تا زمان حضور مراجعین مسئولین شعب مکلف به اخذ رای هستند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تا زمانی که مراجعه کننده حضور داشته باشد، مسئولین شعب مکلف به اخذ رای هستند.

عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: با هماهنگی مجدد با وزارت کشور تا زمانی که مراجعه کننده حضور داشته باشد، مسئولین شعب مکلف به اخذ رای هستند.

کپی