اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

دادستان کل کشور:

گزارشی از مسائل امنیتی در انتخابات دریافت نشده است

گزارشی از مسائل امنیتی در انتخابات دریافت نشده است

دادستان کل کشور با بیان اینکه تاکنون گزارشی درباره مسائل امنیتی در حوزه‌های رای گیری دریافت نکرده ایم، گفت: امیدواریم تا پایان ساعت رای گیری حادثه ای رخ ندهد و مردم بتوانند در آرامش کامل، آرای خود را به صندوق بیاندازند.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری پس از بازدید از هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان در سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز روز بسیار ارزشمند و مبارکی برای ملت ایران بود. بر اساس گزارش‌هایی که ما در سراسر کشور داشتیم استقبال تا به حال خوب بوده و امیدواریم تا پایان ساعات رای گیری، آنهایی هم که حضور پیدا نکرده‌اند حماسه دیگری بیافرینند.

دادستان کل کشور افزود: خوشبختانه تخلفات خیلی زیاد نیست که نگران کننده باشد و از طرف دیگر مشکلی که فقط به وجود آمده بود و قطعاً باید پیگیری شود مساله قطع سیستم بوده است که در ابتدای ساعات اولیه رای گیری مقداری برای مردم عزیز مشکل ایجاد کرد.

حجت الاسلام منتظری ادامه داد:  امیدواریم تا پایان ساعت رای گیری حادثه‌ای رخ ندهد و مردم بتوانند در آرامش کامل، آرای خود را به صندوق بیاندازند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد ماه در حال برگزاری است. 

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد./ایرنا

کپی