اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

نامه فدراسیون برای بازگرداندن عربستانی‌ها به ایران

نامه فدراسیون برای بازگرداندن عربستانی‌ها به ایران

فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال عربستان خواهان حضور تیم های این کشور در خاک ایران شده است.

حالا چند سالی می شود که برگزاری دیدار باشگاه‌های عربستانی و ایرانی به دلایل سیاسی متوقف شده و در کشور ثالث برگزار می‌شود، اما همین چند هفته پیش بود که شیوع ویروس کرونا سبب شد تا بار دیگر تیم های فوتبال ایرانی پا به این کشور بگذارند و مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در گروهی که فولادخوزستان و استقلال در آن حضور داشتند، در خاک این کشور برگزار شد.

همین موضوع دلیل اصلی نامه ای است که از سوی فدراسیون فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال شده و از آنها خواسته تا زمینه برگزاری بازی تیم های عربستانی در خاک ایران دوباره فراهم شود.

تیم های استقلال و فولادخوزستان در شرایطی مقابل تیم های عربستانی و همینطور سایر تیم های دیگر گروه سوم و چهارم به میدان رفتند که این کشور میزبانی خوبی از آنها داشت و در جریان برگزاری بازی ها نیز شاهد حاشیه خاصی نبودیم.

همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که عربستان در سید دوم رقابت های مرحله نهایی جام جهانی قرار گرفته و با توجه به قرار گرفتن ایران در سید اول، این احتمال وجود دارد که یکی از 5 کشوری باشد که در مرحله نهایی باید دو بازی بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز را مقابل آنها برگزار کنیم./ ورزش سه

کپی