اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
آمار کرونا در جهان؛

روسیه، انگلیس و ایتالیا رکورددار قربانیان کرونا در قاره سبز

روسیه، انگلیس و ایتالیا رکورددار قربانیان کرونا در قاره سبز
گرافیک: پدرام آقایی

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۵۲۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۳۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۲ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۹۶ هزار و هند با بیش از ۳۸۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۹ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه در بین کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. پس از آن نیز انگلیس با اختلاف بسیار نزدیک و آمار ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

همچنین به ترتیب کشورهای ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ فوتی، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار فوتی و کلمبیا نیز بیش از ۹۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۷ هزار، ایران با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸ هزار، اندونزی با بیش از ۵۳ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۹۲ مبتلا، ۶۱۶ هزار و ۴۴۰ قربانی

۲.هند: ۲۹ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۷۹۳ مبتلا، ۳۸۳ هزار و ۵۲۱ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۴۱ مبتلا، ۴۹۶ هزار و ۱۷۲ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۶۳۴ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۲ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۲۶۴ هزار و ۴۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۶۰۰ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۴۹ هزار و ۷۵۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ قربانی

۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ۸۷ هزار و ۷۸۹ قربانی

۱۰. کلمبیا: سه میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۲۴ مبتلا، ۹۸ هزار و ۱۵۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین،عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.


اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۲۸ خرداد

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح جمعه (۲۸ خرداد) به بیش از ۱۷۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از سه میلیون و ۸۵۷ هزار نفر فراتر رفت.


 

در حال حاضر آمریکا با بیش از ۳۴ میلیون و ۳۷۷ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشورهای هند، برزیل و فرانسه در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده سیزدهم قرار دارد. در این اینفوگرافیک، آمار ۱۵ کشور اول جهان از نظر تعداد مبتلایان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید.

/ ایسنا 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 

 

کپی