اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
ظهور و بروز اراده ملی:

بانوی ۱۱۱ ساله گلستانی در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کرد

بانوی ۱۱۱ ساله گلستانی در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کرد

فاطمه بزی بانوی ۱۱۱ ساله اهل روستای محمدآباد شهرستان ترکمن در غرب گلستان رای خود را برای انتخاب هشتمین رییس جمهور و اعضای ششمین دوره شورای اسلامی روستای محل سکونت خود به صندوق انداخت.

این بانوی سالمند که به دلیل کهولت سن و ضعف جسمانی با همراهی فرزندانش در شعبه اخذ رای حاضر شده بود از اقوام مهاجر سیستان و بلوچستان و متولد ۱۲۹۸ است.

از مجموع جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر بندرترکمن ۵۵ هزار و ۱۷۱ نفر واجد شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ هستند که رای خود را در ۲ نقطه شهری بندرترکمن و سیجوال و ۲۳ روستا به صندوق می ریزند.

از مجموع ۶۴ شعبه اخذ رای بندرترکمن ۳۹ شعبه شهری و بقیه روستایی است.

همچنین برای اخذ رای ساکنان بندرترکمن که شرایط حضور در شعب ثابت اخذ رای را ندارند یک صندوق شهری و هفت صندوق سیار روستایی پیش بینی شده اند.

در انتخابات امروز ۲۸ خرداد، یک میلیون و ۳۵۴ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه می‌کنند.

ستاد انتخابات استانداری گلستان، یک هزار و ۷۸۴ صندوق رای برای جمع آوری آرای مردم در انتخاب ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری فعال کرده است.

استان گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که ۵۳ درصد از این جمعیت، شهرنشین هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز ۲۸ خردادماه در حال برگزاری است./ ایرنا

کپی