اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

تیراندازی مرگبار در آریزونا آمریکا

تیراندازی مرگبار در آریزونا آمریکا

پلیس ایالت آریزونای آمریکا اعلام کرد روز پنجشنبه در چندین تیراندازی در این ایالت یک نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند؛ فرد مظنون در بازداشت است.

 شبکه خبری ان بی سی نیوز، گزارش داد: پلیس در توئیت های اولیه خود اعلام کرد مقامات گزارش هایی درباره حمله یک تیرانداز در حدود ۲۰ مایلی شمال غرب شهر فینیکس دریافت کردند. این حمله حدود ساعت ۱۲.۳۰ پنجشنبه شب انجام شد.

پلیس اعلام کرده تیراندازی ها حدود یک تا یک  تا یک و  نیم ساعت ادامه داشته است.

مقامات بر این باورند که اولین اتفاق ساعت ۱۱.۱۰ دقیقه در مرز گلندیل و پئوریا رخ داد و تا زمان بازداشت فرد مظنون تا ساعت ۱۲:۴۲ دقیقه بامداد ادامه داشته است.

به گفته پلیس دستکم چهارنفر قربانی تیراندازی شده اند و برخی دیگر در نتیجه حوادث دیگری مانند برخورد با خودرو و در نتیجه اصابت ترکش ها زخمی شده اند. شدت زخم این ۱۳ نفر زیاد نیست و انتظار می رود آنها زنده بمانند.

تحقیقات پلیس درباره این تیراندازی ها ادامه دارد و هنوز انگیزه فرد مهاجم معلوم نیست.

تیراندازی ها در آمریکا در سایه اختلافات بر سر قانون حمل و سلاح ادامه دارد.

مقام های ایالت جورجیا بامداد روز پنجشنبه اعلان کردند یک مامور پلیس و یک مظنون در تیراندازی خیابانی در شهرک هولی اسپرینگز در شمال این ایالت، جان خود را از دست داده اند.

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی "آرشیو خشونت با اسلحه"، ظرف ۶ ماه گذشته از سال جاری میلادی، ۲۶۷ مورد تیراندازی مرگبار در آمریکا ثبت شده است.

موسسه تحقیقاتی "بایگانی خشونت با سلاح" نیز اعلام کرده که تیراندازی های گسترده در سه ایالت آمریکا در یک شب، تعداد کل این رویدادها را در سال جاری میلادی به ۲۶۷ مورد رسانده است. ایرنا 

کپی