اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

قالیباف: انتخابات سرمایه مردم سالاری دینی است

قالیباف: انتخابات سرمایه مردم سالاری دینی است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات سرمایه مردم سالاری دینی است و در حقیقت نتیجه تلاش و مجاهدت مردم برای حفظ جمهوریت و اسلامیت است.

محمدباقر قالیباف روز جمعه با حضور در مسجد ابوذر رأی خود را در صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: انتخابات مهمترین سرمایه سیاسی و اجتماعی کشور محسوب می‌شود و برای امنیت پایدار و اقتدار ایران، صندوق‌های رأی عمق و پایداری را به کشور خواهند داد.
وی اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد که برای رفع ناکارآمدی‌ها و مشکلات چه در سطح محلی مانند انتخابات شورای شهر در سراسر کشور و روستاها و چه در سطح ملی مانند انتخاب رییس جمهور، انتخابات می‌تواند یک فرصت تغییر تنفسی مدیریتی در کشور باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم مردم مثل همیشه پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند، تاکید کرد: گله مندی مردم حق است و توقع دارند مشکلات با اولویت مسایل اقتصادی حل و فصل شود، نتیجه این حل و فصل را در انتخاباتی که صورت گرفت، ندیده اند.
وی ادامه داد: مدت مدیدی است که مسایل گرانی، تورم و اشتغال مشکلات جدی کشور است اما این موضوع با قهر کردن صندوق‌های رأی رفع نمی‌شود بلکه با حضور در صندوق‌های رأی و انتخاب صحیح است که مشکلات رفع می‌شود و به همین دلیل در این مرحله مشارکت در انتخابات بسیار حیاتی است.
قالیباف با بیان اینکه قطعا انتخابات خوبی پیش روی کشور است، اظهار داشت: معتقدم همه وعده‌هایی که در برنامه‌ها و مناظرات زده شده، باید آن‌ها را عملی کرد، قانون این وظیفه را بر دوش ما به عنوان نماینده مردم گذاشته که بتوانیم با همکاری خوب با دولت آینده و حفظ استقلال دو قوه از یکدیگر مسایل و مشکلات مردم را با اولویت مسایل اقتصادی را رفع کنیم. / ایرنا

کپی