اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

لاریجانی: قهر با انتخابات معنا ندارد

لاریجانی: قهر با انتخابات معنا ندارد

علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در استانداری مازندران رأی خود را به صندوق انداخت.

به گزارش فارس، لاریجانی با حضور در استانداری مازندران رأی خود را برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری به صندوق انداخت.

لاریجانی را هنگام رأی‌گیری احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران همراهی می‌کرد.

به گزارش تسنیم، وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: الحمدالله سازو کار کشور برای انتخابات سطح استان منظم و از۷ صبح انجام‌شد وهیات اجرایی ناظران نمایندگان و تعداد صندوق‌ها خوب و مناسب  مستقر شدند.

وی افزود: تمهیدات خوبی اندیشیده شد تا انتخابات خوب و سالم برگزار شود و هدف ما باید رفع مشکلات کشور باشد که از مسئولان اجرایی مسئولان نظارت تقدیر می‌کنیم ‌تا انتخابات سالم برگزار شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره چرایی حضور خود در استان مازندران بیان کرد: متعلق به مازندران هستم خسته نباشید بگویم آنچه مهم است همه ما تلاش کنیم انتخابات سرمایه ملی برای کشور شود.

لاریجانی بیان داشت: ارزیابی بنده از حضور مردم در انتخابات بسیار پرشور خواهد بود و با تاکیدات مقام معظم رهبری برای حل مشکلات داخلی، ایجاد عدالت مشارکت سیاسی و صحنه انتخابات و سیاسی توجه شود.

وی افزود: خدمات حکومت و رسانه ها می‌توانند امیدوار کننده بوده و میزان مشارکت مردم را در عرصه انتخابات افزایش دهند.

به گزارش تسنیم، مشاور رهبر انقلاب ادامه داد: مصالح کشور مربوط به خودمان است پس قهر کردن با خودمان معنی ندارد باید نگاه ایجابی، مثبت و سازنده، اصلاحی و راه حل  داشت مشکلات را رفع کنیم مانند بیماری که عضوی  از بدنش بیمار است و ناامید است.

وی افزود: با هیچ کاندیدایی دیدار انتخاباتی نداشتم، نگاه من در مسائل کشور ایجابی است و برحسب وضعیت مسئولان نگاه مثبت داشته و  نظراتمان را به دولت سیزدهم انتقال می‌دهیم.

مشاور مقام معظم رهبری با تاکید بر این که همه باید تلاش کنند تا اگر اشکالی در کشور وجود دارد در آینده رفع شود، در پاسخ به پرسشی در باره دلایل ردصلاحیتش هم پاسخ داد: هنوز دلایل رد صلاحیت را به من نگفته اند.
به گزارش ایرنا، وی افزود: البته منطقی این بود که در حین بررسی‌ها دلایل عدم صلاحیت به افراد گفته می‌شد چون طبق قانون اگر صلاحیت کسی احراز نشود، باید کتبا به او اطلاع داده شود و فکر می‌کنم بر مبنای سیاست کلی رهبری نیز می‌بایست به افراد اعلام کتبی می‌شد.
لاریجانی گفت: البته سال ۱۳۷۸ قانونی در مورد رسیدگی و شکایات در انتخابات مصوب شد که الزام به گفتن دلایل رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان به نامزدها دارد.
رییس سابق مجلس شورای اسلامی با اظهار این که اکنون فقط مشارکت مردم در عرصه انتخابات مهم است، افزود: فرصت برای ابراز نظر در باره اینگونه مسایل وجود دارد.
لاریجانی همچنین در باره نظرش پیرامون رقابت‌های انتخاباتی هم گفت: من دیدار انتخاباتی با نامزدهای ریاست جمهوری نداشتم و بحثی در مورد انتخابات در این زمینه از سوی من صورت نگرفته است.
وی افزود: حکمرانی درست این است که سیاستمداران بر حسب وضعیت و شرایط نگاه مثبت داشته باشند و من نیز با نظر مثبت در کنار این نظام هستم.
لاریجانی گفت: من نگاهم را به لحاظ گفتاری در دولت آینده مطرح می‌کنم، اما مشارکت نخواهم داشت.

لاریجانی همچنین در توییتر نوشت: ‏عدالت در ساحت سیاست با مشارکت مردم در فضای رقابتی ممکن می‌شود. دلخوری‌ها و نابسامانی‌ها هر چند که ممکن است در تصمیم‌گیری مردم تاثیر بگذارد ولی بهتر است که در همین شرایط هم ارادۀ خود را با مشارکت در انتخابات محقق سازیم. در ‎روز ملی سرنوشت با رأی دادن مانع تشدید مشکلات شویم.

لاریجانی: قهر با انتخابات معنا ندارد

کپی