اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

حناچی : دولت دوازدهم مورد تظلم قرار گرفت

حناچی : دولت دوازدهم مورد تظلم قرار گرفت

شهردار تهران با اشاره به هجمه‌های اخیر به عملکرد دولت تدبیر و امید، تاکید کرد: در شرایط موجود نه فقط دولت مورد تظلم قرار گرفت، بلکه در شرایط تحریم ظالمانه و همه‌گیری جهانی کرونا زحمات شهرداران در کلان‌شهرها کمتر مورد توجه قرار گرفت و مظلوم واقع شدند.

«پیروز حناچی» روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از ایستگاه‌های مترو آزمایش و مدافعان سلامت که به صورت برخط با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، خطاب به حجت الاسلام دکتر حسن روحانی گفت: در دولت حضرت‌عالی پر کردن گپ کلانشهرها و پایتخت و رعایت ضوابط حاکمیتی که مغفول واقع شده بود، مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: برای مثال رعایت سقف جمعیتی در برنامه‌های توسعه شهرها و حفاظت از باغات و فضای سبز و کاستی که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها تذکر دادند و خواسته بودند، مورد رعایت قرار گرفت و به شکل ضوابط تصویب و در برنامه‌های توسعه هم نهادینه شد.

شهردار پایتخت اضافه کرد: ارسال لایحه منابع مالی پایدار توسط دولت شما عنوان نقطه عطفی برای حمایت از شرایط سالم و مناسب اداره امور شهرها ثبت خواهد شد و همچنین افزایش یک درصدی از سهم مالیات بر اساس ارزش افزوده به عنوان مالیات محلی برای شهرداری‌ها از جمله یادگارهای این دولت خواهد بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اوراق مشارکت و حداکثر مساعی برای توسعه حمل و نقل عمومی در این دولت به طور عملی برای شهرداری‌ها فعال شد و بخش عمده‌‌ای از تامین منابع مالی حمل و نقل عمومی در این دوره در این دولت بود و با عنایت ویژه این دولت اگر نبود این کار که به صورت بودجه هم نهادینه شد، به نتیجه نمی‌رسید.

حناچی ادامه داد: سهم حمل و نقل عمومی در دوره حاضر به نسبت قبل از ۰/۷۱ درصد به ۳. ۷ درصد در کل بودجه شهرداری تهران افزایش یافت.

شهردار تهران اظهار داشت: پشتیبانی وزارت کشور و خرید تجهیزات ایمنی و آتش نشانی به طور عمده در شرایط آتش‌سوزی گسترده در پلاسکو، از اهداف این دوره مدیریت شهری بود.

وی اضافه کرد: هفته گذشته در یک مانور عظیم این تجربه را داشتیم و آتش‌سوزی پالایشگاه تهران در صورت نبود آمادگی همکارانمان در آتش نشانی می‌توانست به فاجعه‌ای در جنوب تهران ختم شود که به دلیل تجربه و تجهیزات همکاران کنترل شد.

وی ادامه داد: از این به بعد هم به این شکل خواهد بود، ایجاد انضباط مالی در تنظیم و تدقین بودجه و حذف تبصره‌های غیرشفاف از بودجه که به اندازه خود بودجه نقش داشتند با دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در تهران به عنوان اولین شهری بودیم که این را به اجرا درآوردیم و به طور قطع در شفاف‌سازی هزینه‌ها و نظام مدیریت شهری در پایتخت کشور ثبت خواهد شد.

حناچی خاطرنشان کرد: همه این اقدامات برای کاهش و کنترل نیروی انسانی کشور در شهرداری و شهرهای میانی توسط وزارت کشور در دوره نخست این دولت، بزرگترین پرونده‌های فساد و زمین خواری کشف و خنثی شد و کاهش ۶ رتبه‌ای به عنوان دستگاه نخست در کاهش نارضایتی و فساد از محصولات این دوره بود.

وی بیان داشت: ارتقای شرایط ایمنی و تاب آوری در برابر حوادث به خصوص در برابر زلزله و سیل با سرمایه گذاری عظیم در این دوره انجام شد و ما هم باید در تهران تجربه سیل را می‌داشتیم.

شهردار تهران یادآورد شد: به قیمت سابق، منابع مالی که در اختیار مدیریت شهری است نسبت به دوره‌های قبل در هزینه‌های اداره شهر ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد که به این میزان شهر را ارزان‌تر اداره کردیم.

حناچی ابراز کرد: مناسب‌سازی فضاهای عمومی در این دوره در خصوص ایستگاه‌های مترو شامل نصب ۳۰ درصد از کل پله‌های برقی و ۲۶ درصد از آسانسورها در دوره اخیر انجام شده که به عنوان یک رکورد ثبتی با عنوان مناسب سازی فضاهای عمومی برای همه عزیزان نیازمند به این خدمات بوده است.

شهردار تهران اظهار داشت: همچنین ۱۷۰ میدان میوه و تره‌بار، ۵۷۸ بوستان و ۲۶۱ کیلومتر پیاده‌رو و ۲۷۹ ایستگاه بی‌آر تی هم مناسب‌سازی شد که بخشی از فعالیت‌های این دوره از مدیریت شهری است که با همکاری دولت به نتیجه رسید.

وی با اشاره به افتتاح امروز ایستگاه‌های مترو تصریح کرد: ایستگاه حاضر از خط هفت است و این خط دارای ۲۷ ایستگاه خواهد بود که تاکنون ۲۲ ایستگاه افتتاح شده است و این ایستگاه نیز در مجاورت بیمارستان امام خمینی (ره) نامگذاری شده و به نام مدافعان سلامت نامگذاری شده و نام وی یاد این مدافعان را به همراه خواهد داشت./ ایرنا

کپی