اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

دستگاه POS اندرویدی ارز دیجیتالی ایرانی رونمایی شد

دستگاه POS اندرویدی ارز دیجیتالی ایرانی رونمایی شد

متخصصان یک شرکت دانش بنیان به استفاده از توان داخلی دستگاه POS اندرویدی ارز دیجیتال را طراحی و تولید کردند و در هشتمین نمایشگاه شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه در قالب پاویون رونمایی کردند.

هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول از امروز (۲۷ خردادماه) به مدت دو روز با حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان در قالب پاویون برگزار می شود.

علی پاک باخته گان زنجانی، مدیر عامل خانه بلاکچین ایران و نایب رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش گفت: هدف از شرکت در این نمایشگاه معرفی ATM  ارز دیجیتال است، در این نمایشگاه از محصول جدید که دستگاه POS اندرویدی ارز دیجیتال است،  رونمایی کردیم و هدف اصلی ما این است که کشورمان و فعالان ایرانی این حوزه را  به عنوان  توسعه دهندگان صنعت بلاکچین به دنیا معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه از ایران ٢٠ شرکت دانش بنیان به دعوت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاویون حضور دارند گفت:حضور چشمگیر شرکت‌های دانش بنیان کشورمان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه با هدف صادرات خدمات فنی و مهندسی و معرفی محصولات ایرانی به کشورهای دیگر صورت گرفته است.

مدیرعامل خانه بلاکچین ایران با بیان اینکه این نمایشگاه با حضور کشورهای مختلف جهان برگزار شده اظهار داشت: در این‌نمایشگاه از دستگاه POS اندرویدی ارز دیجیتال رونمایی شد و در تلاش ایم تا با کشورهای دیگر نیز در این زمینه تعامل کرده و ارتباطاتی را برقرار کنیم.

پاک باخته گان زنجانی ادامه داد: یکی از شاخصه‌های اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان نگاه به بازارهای برون‌مرزی و کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در بنگاه برای ورود به این حوزه است.

وی یادآور شد: این‌نمایشگاه با هدف حل مشکلات شهرها و ارائه راه‌حل‌هایی برای شهرهای هوشمند، شبکه‌های هوشمند و انرژی هوشمند و با محورهای حمل‌ونقل، مدیریت انرژی، اقتصاد، امنیت، زیرساخت، هوشمندسازی در همه زمینه‌ها، توسعه و رقابت بین شهرها و بهبود کیفیت زندگی در استانبول برگزار شده است./ایرنا

کپی