اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
با حضور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهوری

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری به بهره‌برداری رسید

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری به بهره‌برداری رسید

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری امروز /پنجشنبه/ با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، سیدکامل تقی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان به صورت ویدیوکنفرانس توسط رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم اظهار داشت: بیمارستان فیروزآبادی پس از ۲ دهه عملیات عمرانی و تجهیز امروز همزمان با دهه کرامت به بهره برداری رسید.

حسین توکلی کجانی با بیان اینکه بیمارستان فیروزآبادی دارای ۳۲۹ تخت بستری و ۱۵ تخت جراحی تخصصی است، عنوان کرد: این بیمارستان با اعتبار ۹۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی، اعتبارات ملی و فرمانداری شهرستان ری احداث و تجهیز شده است.

وی اضافه کرد: بیمارستان فیروزآبادی به عنوان پیشرفته ترین بیمارستان جنوب تهران از امروز انواع خدمات درمانی را به ساکنان شهرستان ری و سایر مناطق جنوبی تهران می دهد.

توکلی با بیان اینکه ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی در داخل محوطه همان بیمارستان قدیمی فیروزآبادی در شهرری احداث شده است، افزود: احداث این بیمارستان که هم جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان ری و هم یکی از خواسته مهم مردم جنوب تهران بود نقش به سزایی در افزایش سرانه بهداشت و درمان ری خواهد داشت.

وی ادامه داد: هم اکنون ساختمان بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری نیز در حال احداث و اقدامات زیربنایی است.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به تجهیزات به روز و پیشرفته بیمارستان فیروزآبادی، یادآور شد: احداث این بیمارستان می تواند به حد چشمگیری مراجعه بیماران شهرستان ری به تهران را کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارای پنج بخش و ۶ شهرستان است که در حدود یک میلیون نفر را در خود جای داده است./ایرنا

کپی