اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
با حضور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهوری

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری به بهره‌برداری رسید

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری به بهره‌برداری رسید

بیمارستان ٣٢٩ تختخوابی فیروزآبادی شهرری امروز /پنجشنبه/ با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، سیدکامل تقی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان به صورت ویدیوکنفرانس توسط رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم اظهار داشت: بیمارستان فیروزآبادی پس از ۲ دهه عملیات عمرانی و تجهیز امروز همزمان با دهه کرامت به بهره برداری رسید.

حسین توکلی کجانی با بیان اینکه بیمارستان فیروزآبادی دارای ۳۲۹ تخت بستری و ۱۵ تخت جراحی تخصصی است، عنوان کرد: این بیمارستان با اعتبار ۹۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی، اعتبارات ملی و فرمانداری شهرستان ری احداث و تجهیز شده است.

وی اضافه کرد: بیمارستان فیروزآبادی به عنوان پیشرفته ترین بیمارستان جنوب تهران از امروز انواع خدمات درمانی را به ساکنان شهرستان ری و سایر مناطق جنوبی تهران می دهد.

توکلی با بیان اینکه ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی در داخل محوطه همان بیمارستان قدیمی فیروزآبادی در شهرری احداث شده است، افزود: احداث این بیمارستان که هم جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان ری و هم یکی از خواسته مهم مردم جنوب تهران بود نقش به سزایی در افزایش سرانه بهداشت و درمان ری خواهد داشت.

وی ادامه داد: هم اکنون ساختمان بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری نیز در حال احداث و اقدامات زیربنایی است.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به تجهیزات به روز و پیشرفته بیمارستان فیروزآبادی، یادآور شد: احداث این بیمارستان می تواند به حد چشمگیری مراجعه بیماران شهرستان ری به تهران را کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارای پنج بخش و ۶ شهرستان است که در حدود یک میلیون نفر را در خود جای داده است./ایرنا

کپی