اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

دومین سایت کیبل اسکی ایران در کیش افتتاح شد

دومین سایت کیبل اسکی ایران در کیش افتتاح شد

دومین سایت کیبل اسکی یا اسکی روی آب ایران با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در جزیره کیش افتتاح شد.

 مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از این سایت گفت: کیبل اسکی مارین دریا دومین سایت مجهز اسکی روی آب ایران با سه لاین مجزا به طول ۲۰۰ متر است.

عزیزالله فرضی پور اظهار داشت: این سایت دارای موج شکن های مناسب است که این امکان را فراهم آورده تا ورزشکاران و مسافران علاقه مند به اسکی روی آب با کابل در شرایط مختلف را تجربه کنند.

وی اضافه کرد: این طرح با ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجموعه مارین دریا ایجاد و راه اندازی آن برای هفت نفر به صورت مستقیم اشتغال فراهم کرده اند.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش یادآور شد: توسعه ورزش های آبی، دریایی و ساحلی یا توجه شرایط جزیره کیش به لحاط قرار گیری در آبی های خلیج فارس از برنامه های سازمان منطقه قرار دارد به خوبی از آن استفاده کرد.

دومین سایت کیبل اسکی ایران در کیش افتتاح شد

مدیرعامل مارین دریا نیز نیز در این ارتباط گفت: مجموعه ورزش های آبی مارین دریا از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز و تاکنون ۲ هزار میلیارد ریال با در بخش های مختلف آن سرمایه گذاری شده است که ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم در آن مشغول بکار هستند.

علیرضا رومنده یادآور شد: پارک کیبل اسکی کیش یا همان اسکی روی آب در یکی از زیباترین نقاط ساحل نقره فام شرقی کیش با درختان نارگیل فراوان و درختان لور قدیمی ، با آلاچیق های متعدد در طول ساحل واقع شده است.

آیین بهره برداری از سایت لیبل اسکی مارین دریا کیش با حضور جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و معاونان فرهنگی اجتماعی، عمرانی و گردشگری وی افتتاح شد.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود./ایرنا

کپی