اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پنجعلی: تیم ملی بهترین بازیکنان آسیا را در اختیار دارد

پنجعلی: تیم ملی بهترین بازیکنان آسیا را در اختیار دارد

پیشکسوت سابق تیم ملی فوتبال ایران با توجه به چهار برد متوالی ملی پوشان در منامه گفت: نتایج درخشانی بود و و کادرفنی تیم ملی باید خوشحال باشد که بهترین بازیکنان آسیا را در اختیار دارد.

 تیم ملی فوتبال ایران با برتری یک بر صفر به‌عنوان تیم نخست گروه سوم به دور بعد مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد. تک‌گل ایران را در این دیدار سردار آزمون در نیمه نخست به ثمر رساند.

«محمد پنجعلی» بعد از صعود تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم ملی فوتبال ایران در دور رفت دچار یک سری حاشیه‌ها شد و نتایج آن تحت تأثیر قرار گرفت اما فراموش نکنیم که این تیم با فوتبال ایرانی گام به منامه گذاشت و توانست حریفانی مانند عراق و بحرین را از پیش رو بردارد. این قدرت فوتبال ما بود، کسی نمی‌تواند آن را انکار کند. بازیکنان نشان دادند بزرگ هستند و می‌توانند از بازی‌ها حساس سربلند خارج شوند.

وی این را هم گفت: مجموعه‌ای که اکنون به نام تیم ملی شکل‌گرفته یکی از بهترین نسل‌های ایران است و بدون اغراق باید بگویم که هرکدام از آنان توانایی مدیریت یک بازی بزرگ را دارند. این بازیکنان با خلاقیت و هماهنگی چهار بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتند و دست پر از منامه برگشتند. شاید زمانی که میزبانی به بحرین داده شد بسیاری کار را سخت می‌دیدند اما فوتبال ایرانی در شرایط سخت می‌تواند نتایج درخشانی را رقم بزند.

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس تهران این را هم افزود: کادرفنی از این بازیکنان بهترین بهره ممکن را برد اما به نظر من نقش اصلی در این شکل‌گیری این نتایج بازیکنان داشتند. نمی‌خواهم زحمات اسکوچیچ را زیر سوال ببرم اما واقعیت این است که خلاقیت هرکدام از ستاره‌های زمین می‌تواند باعث خلق نتایج عالی شود. البته ما در نیمکت ذخیره نیز یک تیم کامل داشتیم که توانایی حضور دربازی‌های بزرگ را دارند.

پنجعلی در پایان با اشاره به صعود ایران به مرحله بعد رقابت‌ها تصریح کرد: در مرحله دوم مسابقات تیم‌های قدرتمندی حریف ایران هستند اما بازی‌های دور برگشت هم بازیکنان را هماهنگ کرد و هم موجب شد تا کادرفنی شناخت بیشتری نسبت به تیم داشته باشند. به عبارتی دور برگشت این بازی‌ها یک نوع دیدار تدارکاتی برای ایران بود./ ایرنا

کپی