اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

۱۴۰۰ فقره بازدید ماهانه از جایگاه‌های سوخت منطقه ارومیه انجام شد

۱۴۰۰ فقره بازدید ماهانه از جایگاه‌های سوخت منطقه ارومیه انجام شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: ماهانه بیش از هزار و ۴۰۰ فقره بازدید کنترل کمی توسط کارشناسان فنی خدمات مهندسی شرکت با مشارکت اداره کل استاندارد از جایگاههای عرضه فرآورده های نفتی مرکز و شهرهای شمال آذربایجان غربی انجام می شود.

"احمد مجرد" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ماهانه ۸۰۰ فقره بازدید کنترل کیفی سوخت نیز توسط مهندسی فرآورده ها از جایگاه‌ها انجام می‌شود، افزود: به منظور ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، همه بازدید های صورت گرفته از ۱۳۲ باب جایگاه سوخت و ۳۰ باب فروشندگی محور روستایی به صورت ادواری از نظر شاخص های کمی و کیفی از پیش تعریف شده انجام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مجموع به صورت دوره ای و منظم ماهانه یک نوبت نازل‌های عرضه سوخت بنزین و نفتگاز و پنج نوبت کیفیت سوخت جایگاه‌ها آزمایش می شود، اظهار داشت: در صورت مشاهده کوچکترین اختلال در کارکرد نازل‌ها توسط کارشناسان فنی، آن نازل پلمب شده تا توسط تعمیرکار مجاز تنظیم و بروزرسانی شود.

مجرد ادامه داد:  شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکل و ایراد فنی نازل‌ها، با مرکز پاسخگویی شبانه روزی ۰۹۶۲۷ تماس حاصل کرده و واحد روابط عمومی و بازرسی شرکت موطف است شکایات دریافتی را با مشارکت و حضور شاکی بررسی و نتیجه اقدامات صورت گرفته را به مشتری منعکس کند.

وی گفت: در تمامی جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی مرکز و شهرهای شمال استان آذربایجان‌غربی نفت‌گاز یورو با استاندارد ۴ و ۵ توزیع می شود.

وی با تاکید بر اینکه با توزیع این فرآورده سازگاز با محیط زیست به سهم خود از آلاینده‌های زیست محیطی به شدت کاسته شده است، بیان کرد:  امیدواریم مسوولان امر با کنترل سایر مولفه‌های تاثیرگذار در آلودگی هوا اعم از خودروهای فرسوده و صنایع شاهد هوای پاک برای شهر و استان باشیم.

وی با تشریح کنترل آلاینده های زیست محیطی به کاهش میزان گوگرد در نفت گاز توزیع شده از هفت هزار ppm به پنج ppm اشاره کرد و گفت: نقش کاهش میزان گوگرد در نفت‌گاز یورو در میزان آلاینده های زیست محیطی بسیار تاثیر گذار است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه اظهار داشت:  توزیع نفت‌گاز یورو ۴ و ۵ در سطح منطقه نشان از عمل به تعهدات وزارت نفت در کاهش آلایندگی سوخت های فسیلی فراتر از برنامه مصوب بوده و گام ارزشمند دیگری در جهت بهبود وضعیت زیست محیطی آذربایجان غربی به ویژه شهر ارومیه است.

منطقه ارومیه یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است که با دارا بودن ۵ ناحیه (مرکزی ارومیه ، سلماس ، خوی و ماکو و بازرگان) ۴ باب انبار نفت و دو مرکز سوختگیری هواپیمایی وظیفه تامین و توزیع سوخت مرکز وشهرهای شمال استان آذربایجان غربی را به عهده دارد.


 

کپی