اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران در شرایط نارنجی قرار گرفت

کیفیت هوای تهران در شرایط نارنجی قرار گرفت

کیفیت هوای پایتخت امروز /پنجشنبه/ از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه ای ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی قرار گرفت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۱۲۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۵ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۶۰، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۶۹ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۲۷ و شریف منطقه۲ با شاخص ۱۱۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۷۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران  به ثبت رسیده است./ایرنا


 

کپی