اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

خیران ۶۰۰ میلیون ریال لوازم حفاظتی به بیمارستان مهاباد اهدا کردند

خیران ۶۰۰ میلیون ریال لوازم حفاظتی به بیمارستان مهاباد اهدا کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ۶۰۰ میلیون ریال لوازم حفاظتی مقابله با کرونا توسط هیات امنای بازار این شهرستان به بیمارستان امام خمینی (ره) اهدا شد.

هاء الدین حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای هیات امنای بازار مهاباد از زمان آغاز شیوع کرونا تاکنون با اهدای بیش از ۶ میلیارد ریال کمک نقدی جهت خرید لوازم و اقلام حفاظتی برای کادر درمانی و بهداشتی همواره به عنوان سرمایه‌های بزرگ اجتماعی همراه و یاری‌رسان حوزه سلامت شهرستان بودند.

وی ادامه داد: با کمک این خیران تاکنون ۸۴۸ دست لباس سرهم، هزار و ۴۳۰ عدد گان جراحی، هزار و ۸۴۰ ماسک، ۶۰ عدد کاور کفش، ۳۶ عدد کلاه، ۲۲ عدد شیلد صورت، ۸۲ عدد عینک و ۲۰۰ بسته دستکش لاتکس برای بیمارستان و مرکز بهداشت مهاباد خریداری شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: خیران هیات امنای بیمارستان موقت و نیز هیات امنای بازار و سایر خیران این شهرستان  به عنوان بازوان توانمند حوزه سلامت در طول این ایام و ادوار گذشته همیشه در صحنه بوده و همواره راه‌گشای مشکلات حوزه سلامت هستند.

حسینی افزود: همچنین در طول ایام کرونا علاوه بر کمک های هیات امنای بازار، سایر خیران سلامت مهاباد نیز بیش از ۸۰ میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند که شامل هشت دستگاه ونتیلاتور، چهار دستگاه چراغ سیالیتیک اتاق عمل، ۱۰ دستگاه پمپ انفوزیون، ۲ عدد تشک مواج، چهار دستگاه الکتروشوک و یک دستگاه نوار قلب، ۶ دستگاه مانیتور علائم حیاتی، سه دستگاه دیالیز، ۲ دستگاه کولر گازی ایستاده برای تهویه هوای بخش های ایزوله بیمارستان و سایر ملزومات پزشکی شامل کاور، ماسک و دستکش برای پرستاران و همکاران شاغل در مرکز بهداشت است.

وی از این عمل خداپسندانه و خیرخواهانه شهروندان مهابادی که در عرصه سلامت با گشاده دستی و سخاوتمندی این مرکز را یاری و همیاری کرده اند قدردانی کرد.

مهاباد هم اکنون در وضعیت نارنجی مقابله با کرونا قرار دارد.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود و با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است./ایرنا


 

کپی