اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان خبر داد:

دستگیری شکارچی دو رأس بز کوهی در سفیدکوه خرم‌آباد

دستگیری شکارچی دو رأس بز کوهی در سفیدکوه خرم‌آباد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از دستگیری یک نفر شکارچی غیرمجاز که در ارتفاعات سفیدکوه خرم‌آباد اقدام به شکار دو رأس بز کوهی کرده بود، خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند اظهار کرد: در پی اخبار موثق از همیاران محیط‌زیست، مبنی بر شکار دو رأس بزکوهی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد توسط یک نفر متخلف زیست‌محیطی، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست این اداره با همکاری نیروی انتظامی و با اخذ دستور از مقام قضایی اقدام به بازرسی از منزل این فرد کردند.

وی تصریح کرد: پس از تفتیش و بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از منزل این فرد متخلف، مأمورین موفق به کشف مقداری گوشت شکار و اجزای لاشه این حیوانات شدند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان خاطرنشان کرد: در این بازرسی یک قبضه اسلحه‌ام یک، تعدادی فشنگ، یک دستگاه دوربین چشمی و چند عدد کوله‌پشتی و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: با عنایت به قوانین شکار و صید پرونده این متخلف زیست‌محیطی پس از تنظیم صورت‌جلسه، جهت بازداشت و صدور رأی قانونی به مراجع قضایی ارجاع و ادوات کشف شده از وی تا صدور رأی قطعی به‌صورت امانی زیر نظر این اداره‌کل باقی می‌مانند.   

وی بیان کرد: محیط‌بانان پر تلاش لرستان به‌صورت شبانه‌روزی در مناطق تحت مدیریت استان حضور دارند و با هرگونه تخلف احتمالی با جدیت و بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از تمامی دوست داران محیط‌زیست درخواست کرد هرگونه تخلف در حوزه محیط‌زیست را به سامانه شبانه‌روزی ۱۵۴۰ گزارش داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود./ایسنا

کپی