اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

تاکید وزیر خارجه اردن و فرستاده سازمان ملل بر راه حل سیاسی در یمن

تاکید وزیر خارجه اردن و فرستاده سازمان ملل بر راه حل سیاسی در یمن

وزیر خارجه اردن در دیدار با فرستاده سازمان ملل به یمن ضمن هشدار نسبت به وخامت پیامدهای انسانی بحران یمن، بر لزوم حل این بحران از طریق یک راه‌حل سیاسی تاکید کرد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن و مارتین گریفیث، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن در دیداری که با یکدیگر داشتند، درباره تلاش‌ها برای حل بحران یمن و پایان درگیری‌ها در این کشور از طریق یک راه‌حل سیاسی که امنیت و ثبات را به این کشور بازگرداند، گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه اردن با اشاره به لزوم افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به این بحران که پیامدهای انسانی آن شدیدتر شده، آن هم از طریق یک راه‌حل سیاسی مطابق با قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت، تاکید کرد: توافقنامه استکهلم، توافقنامه حدیده و طرح عربستان باید جهت رسیدن به یک راه‌حل سیاسی در یمن که امنیت و ثبات آن را بازگردانده و به مشکلات مردم آن پایان دهد، اجرا شوند.

الصفدی با تاکید دوباره بر اینکه اردن تمامی اقدامات نیروهای انصارالله علیه عربستان و امنیت آن را محکوم می‌کند، گفت: امنیت عربستان و کشورهای حوزه خلیج (فارس) بخشی جدایی‌ناپذیر از امنیت اردن است.

گریفیث نیز ضمن تقدیر از حمایت مستمر اردن از هیئت سازمان ملل در یمن و اینکه میزبان دفتر این هیئت است، نقش محوری اردن به رهبری ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور در تلاش‌ها برای حل درگیری‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و نیز تقویت امنیت و ثبات در منطقه را ستود./ ایسنا

کپی