اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

۵۰ هزار تن محصول کشاورزی از جلفا صادر شد

۵۰ هزار تن محصول کشاورزی از جلفا صادر شد

مدیر جهاد کشاورزی جلفا از صادرات ۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی از این شهرستان در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: صادرات سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش ۱۵ هزار تنی را نشان می‌دهد.

رضا عباسی روز پنجشنبه در یک گفتگوی خبری بیان کرد: محصولات کشاورزی صادر شده از شهرستان جلفا در سال قبل شامل سیب، انواع هسته دارها، مرکبات، صیفی جات، خشکبار، انار، کیوی، انگور و خرماست که به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، آذربایجان، ترکیه، گرجستان ارسال شده است.

وی ادامه داد: به رغم مشکلات ایجاد شده به خاطر شیوع بیماری کرونا، ما روند افزایش صادرات محصولات کشاورزی را داشتیم که امید است با افزایش کیفیت بسته بندی محصولات صادراتی این رقم در سالهای آتی افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا خاطرنشان کرد: جهت افزایش کیفیت بسته بندی محصولات کشاورزی صادراتی، از سرمایه گذاران برای ایجاد پایانه های صادراتی در شهرستان حمایت می شود.

شهرستان جلفا در ۱۳۲ کیلومتری شمال غرب تبریز و به عنوان قلب منطقه آزاد ارس، در سال های گذشته پیشرفت های چشمگیری را در زمینه توسعه کشاورزی شاهد بود و به یکی از قطب های اصلی کشاورزی آذربایجان شرقی به ویژه در زمینه تولید محصولات گلخانه ای تبدیل شده است.

امروزه یکی از بزرگ ترین گلخانه های منطقه خاورمیانه در شهرستان جلفا واقع شده که محصولات آن به روسیه و کشورهای خلیج فارس صادر می شود./ایرنا

کپی