اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل شتاب می‌گیرد

پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل شتاب می‌گیرد

استاندار اردبیل گفت: با افزایش امکانات و ماشین آلات راه‌سازی در مسیر پروژه در حال احداث راه اصلی خلخال به منجیل این پروژه شتاب می‌گیرد .

اکبر بهنامجو چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از اخرین روند عملیات اجرایی پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل به خبرنگار ایرنا  افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه با همت پیمانکار مجری طرح مطلوب و قابل قبول بوده و عملیات اجرایی آن  برابر با برنامه زمان بندی پروژه پیش می رود .

وی بیان کرد: اعتبارمورد نیاز برای ادامه عملیات اجرایی پروژه راه خلخال - منجیل  تامین شده و این پروژه ظرف یک ماه آینده شتاب دو برابری می‌گیرد.

در این بازدید محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات خاکبرداری، خاکریزی و ابنیه فنی این مسیر در حال تکمیل است، بیان کرد: پیمانکار این پروژه با بکارگیری۳۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک تلاش می‌کند تا این پروژه شتاب گیرد.

محمد اهلی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل هم در جریان بازدید استاندار اردبیل از طرح های صنعتی خلخال گفت: پروژه احداث ناحیه صنعتی شهر هشجین به مساحت پنج هکتار  با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف راه اندازی صنایع غذایی،نساجی و صنایع فلزی کانی راه اندازی می‌شود .

وی اظهارکرد: این ناحیه صنعتی به دلایل مختلف راکد رها شده بود و امکان بهره‌برداری و واگذاری زمین در آن وجود نداشت که با تشکیل جلسات متعدد و دعوت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجموع کل این ناحیه صنعتی  به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

وی بر لزوم حمایت مسئولان از این سرمایه‌گذاران راغب به راه اندازی طرح های صنعتی و تولیدی اشتغال زا در مناطق مختلف استان اردبیل تاکید کرد و گفت: ناحیه صنعتی هشجین حدود پنج هکتار است و در قالب ۶ قرارداد و در زمینه‌های مختلف تولیدی در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده شده و عملیات اجرایی ساخت آن بصورت رسمی آغاز می شود .

اهلی تولیدات آینده واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک را در زمینه تولید پوشاک، فولاد، بتن، آجر و صنایع تبدیلی غذایی برشمرد و افزود: با توجه به قرارگیری بخش هشجین در منطقه محروم شهرستان خلخال، با شروع بهره‌برداری از این واحد تولیدی، شاهد اشتغال جوانان این منطقه در این ناحیه خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل اظهارکرد: همزمان با آماده‌سازی زیر ساخت‌های این ناحیه، شاهد شروع احداث واحدهای صنعتی و تولیدی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این محل هستیم که این نمونه بارز از تحقق شعار امسال حمایت از تولید و مانع زدائیها در استان اردبیل  است.

به گزارش ایرنا، استاندار اردبیل روز چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان خلخال از پروژه‌های عمرانی و تولیدی این شهرستان بازدید کرد./ایرنا 

کپی