اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

۲۳۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در کاشان کشف شد

۲۳۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در کاشان کشف شد

فرمانده انتظامی کاشان از کشف ۲۳۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز قاچاق به ارزش افزون بر ۶ میلیارد تومان با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی از یک آپارتمان در این شهر خبر داد.

سرهنگ حسین بساطی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با کسب خبری مبنی بر نگهداری و به کارگیری دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز قاچاق در یک آپارتمان ۶ طبقه در شهر کاشان با همکاری مدیریت حراست اداره برق مراتب را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران پس از شناسایی محل مورد نظر و هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب کاشان در محل حاضر شدند و افزون بر کشف ۲۳۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز قاچاق در سه واحد مسکونی از این آپارتمان، یک نفر را در این زمینه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کاشان تصریح کرد: شناسایی و دستگیری مجرمان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و از مردم عزیز تقاضا می‌شود برای کمک به اقتصاد، آرامش و به ویژه امنیت جامعه، در صورت اطلاع از چنین مواردی، موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اداره برق کاشان نیز با اعلام پلمب و قطع انشعاب برق آپارتمان یادشده، اضافه کرد: در روزهای اخیر برخی همشهریان در مورد ضعف ولت محل زندگی خود گزارش‌هایی به واحد عملیات و اتفاقات برق دادند که به پیش‌بینی کارشناسان مدیریت برق شهرستان، به طور حتم در محدوده این ضعف ولت‌ها استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز اتفاق افتاده و نوسانات شدید در شبکه توزیع برق ایجاد کرده است.

ضعف ولت شبکه علاوه بر خسارت به شبکه‌های توزیع برق به وسایل برقی مردم نیز خسارت وارد می‌کند که جا دارد مردم شهرستان به محض اطلاع از وجود ماینر در نزدیکی خود، مراتب را به پلیس و حراست اداره برق اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی کاشان ۱۶ اردیبهشت امسال در جمع خبرنگاران گفته بود: یک‌هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز در حالی طی ۴۵ روز ابتدایی امسال در این شهرستان کشف شد که مجموع کشفیات سال گذشته این کالای قاچاق ۸۰۰ دستگاه بود.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت اصفهان پس از مرکز این استان محسوب می‌شود./ایرنا 

کپی