اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
دعوت وزیر فرهنگ و تشکل‌های هنری برای برگزاری انتخاباتی پرشور:

نوای شهیدان مارا به تداوم حضور می‌خوانند

نوای شهیدان مارا به تداوم حضور می‌خوانند

گروه فرهنگی: سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود از مردم برای حضور پرشور در انتخابات 28 خردادماه دعوت کرد. افزون بر این جمعی از مسئولان فرهنگی و تشکل‌های هنری نیز طی پیام‌های جداگانه‌ای مردم را به حماسه آفرینی در تعیین سرنوشت خود تشویق کرده‌اند.

 تسلیم خواست‌ دشمنان و بدخواهان نشویم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مشروطیت، ایرانیان را با صندوق آرا آشنا کرد، نوشته: «مشروطیت ایرانیان را با صندوق آرا آشنا کرد. انقلاب اسلامی فرصتی برای آشتی مجدد ملت با آن شد.نوای شهیدان مشروطه و جمهوری اسلامی مارا به تداوم حضور می‌خوانند.در ضرورت مشارکت تردید نکنیم.» قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز از هنرمندان برای حضور در انتخابات دعوت کرد، در پیام وی آمده:«هنرمندان، نمایندگان پیشرو عواطف اجتماعی وگزیده تفکرات برخاسته از متن هر جامعه هستند که حضورشان در هر عرصه هم تأثیری عمیق درنتایج و برآمد آن عرصه دارد و هم با پیوند اجتماعی با مردم شان، منتخبی را بر کرسی می‌نشانند که در جای خود، به نمایندگی از مردم، به مطالبه از او نیز بر می‌خیزند. شرکت در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، ابراز حضور، اعلام نظر و دخالت در مقدرات کشور است و پاسخی معنی دار به پرسش‌های امروز و فردای این مرز خاک دیرینه.»بنابرخبر دیگری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به‌طور جداگانه طی بیانیه‌ای از عموم مردم برای شرکت در انتخابات دعوت کرده که در آن آمده: «انتخابات، مظهر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش و نماد مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است. ملت بزرگ ایران درراه دستیابی به این ارزش‌ها در بیش از یک قرن اخیر بهای گزافی پرداخته و هیچ‌گاه تسلیم خواست‌ دشمنان و بدخواهان این مرزوبوم نشده است. انتخابات و صندوق رأی مأمن ایرانیان و نقطه پیوند دلسوزان این وطن است.»
 راهی برای واکسینه شدن در برابر دشمنان
مؤسسه هنرمندان پیشکسوت هم ازجمله تشکل‌هایی است که از عموم مردم و اهالی فرهنگ برای حضور در انتخابات دعوت کرده، دربخشی از بیانیه آنان نیز آمده:«در مقاطع حساس تاریخ همواره نشان دادیم این مردم هستند که حماسه‌آفرینی می‌کنند. اکنون نیز یکی از همان زمان‌ها است. با توجه به تکثر جامعه ایرانی وتنوع آن ازنظر فرهنگی، قومی و مذهبی و جایگاهی که اصحاب فرهنگ و هنر بخصوص پیشکسوتان این حوزه در بین مردم فهیم ایران دارند، مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به نمایندگی از همه دلدادگان فرهنگ غنی ایران، همه مردم را دعوت به مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد می‌کند.»کانون تئاتر دینی انجمن هنر‌های نمایشی ایران نیز پیامی با مضمون دعوت به انتخابات منتشر کرده که در آن آمده:«حاضر شدن پای صندوق رأی و ایجاد شور شرکت در انتخابات، می‌تواند ما را درجهان و در مقابل دشمنان و برای آینده‌ روشن ایرانی انقلابی، واکسینه نموده و نشان دهد که ما ملتی هستیم که پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌ایم؛ پای رشادت‌های جوانان دلاوری که با تقدیم کردن خونشان، این امنیت و آرامش را با از‌خودگذشتگی به ما هدیه دادند.»
پیام دعوت دیگری هم به نقل از 160 هنرمند انجمن سرگرمی‌های نمایشی ایران مطرح‌شده که در بخشی از آن می‌خوانید:«اکنون ایران عزیزمان در آستانه یک رویداد مهم سرنوشت‌ساز قرارگرفته تا آینده‌ای پرافتخار را برای خود رقم بزند.انتخابات ۲۸ خردادماه 1400 فرصتی دوباره برای بالندگی و پیشبرد سازندگی کشور عزیزمان ایران است.هنرمندان سرگرمی‌های نمایشی همچون دیگر ملت شریف ایران ضمن حضور گسترده در انتخابات از همه مردم عزیز خصوصاً هنردوستان دعوت به عمل می‌آورد تا در این حماسه بزرگ سهیم و حضور فعال داشته باشند.»


 

کپی