اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

عزیزی خادم: درباره اسکوچیچ تابع تصمیمات هیات رییسه هستم

عزیزی خادم: درباره اسکوچیچ تابع تصمیمات هیات رییسه هستم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: زحمات اسکوچیچ قابل تقدیر است. ما به وی احترام می‌گذاریم. تمام قد در کنار هم بوده‌ایم. مبنای تصمیمات ما جمعی است و من هم به عنوان عضوی از فدراسیون فوتبال تابع تصمیمات هیات رییسه هستم.

 شهاب‌الدین عزیزی خادم در حاشیه بازگشت تیم ملی فوتبال ایران به تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه این پیروزی تاریخی شکل گرفت. ما با توکل به خدا به مسابقاتی رفتیم که میزبانی‌اش از ما گرفته شده بود. تیم ملی در دور رفت با مشکل مواجه شده بود و و مشکلات مالی زیادی هم داشتیم. تک تک بچه‌ها و کادر فنی انسجامی مثال زدنی داشتند و به عینه شاهدش بودم.

وی در ادامه افزود: در یک فرایند تاریخی و همدلی بالا فصل جدیدی را رقم زدیم. امکان بردن بحرین در زمینش نبود. ۱۰، ۱۱ سالی بود که مقابل عراق به برتری نرسیده بودیم. از این بابت خداوند را شاکریم. امیدوارم بتوانیم از این مقطع تاریخی که عبور کردیم؛ در مرحله بعدی که سخت‌تر است به اهداف بزرگمان برسیم. باید برنامه ریزی داشته باشیم. فدراسیون نشان داد که متفاوت است. همه شاهد این تفاوت بودند. این درس بزرگ و عبرت بزرگی بود که روح تعاونی جمعی را در خودمان بیشتر متبلور کنیم. کارهای بزرگ و سختی مانده است. باید فضا را برای تیم ملی فراهم کنیم تا با اقتدار از مرحله بعدی عبور کند. فدراسیون فوتبال نگاهش و راهبردش توسعه است. مسیر روشنی در پیش است. امیدوارم مسوولانی که صدای من را می‌شنوند و تیم ملی را دوست دارند به فدراسیون کمک کنند. فدراسیونی که امروز مظهر انسجام ملی شده است. فدراسیون با بردهای تاریخی سرور و شادی ملت ایران را فراهم کرده است.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد: ما همه ایرانی هستیم. به حضور در این کارزار خرسندیم و آن را سعادت بزرگی می‌دانیم. ارتقای فوتبال ملی در همه سطوح نیاز به راهبرد توسعه‌ای دارد. البته این نیاز به همکاری جانانه دارد. این فوتبال را تنها نگذارید چون برای مردم است. در فرصت‌های آتی مبسوط صحبت خواهم کرد.

وی درباره پرونده مارک ویلموتس گفت: ماجرای ویلموتس مصیبتی برای فدراسیون فوتبال ایجاد کرده است. به وضوح با مردم صحبت می‌کنم. هیچ چیز تمام نشده و کار در مراحل بعد سخت است.

عزیزی خادم درباره تکلیف دراگان اسکوچیچ بیان داشت: باید جلوتر برویم. زمان کافی وجود دارد. کاری هست که باید به هیات رییسه برود. هیات رییسه بالاترین مجمع تصمیم‌گیرنده است. آنجا برنامه‌ریزی می‌کنیم. بحث جام جهانی فوتسال است. فوتبال زنان شکوفا شده است. امیدواریم که همه به روشنیِ این مسیر کمک کنیم. به لطف لایزال الهی امید بی‌نهایت دارم که ما را در این مسیر یاری خواهد کرد. مردم روزهای سختی را از لحاظ اقتصادی سپری می‌کنند. امیدوارم فوتبال ملی در این دولت و دولت بعدی دیده شود. فوتبال به دنبال بازگرداندن اعتبار است. همچنین بحث تجاری کردن فوتبال هم بسیار مهم است. این فدراسیون با فدراسیون‌های قبل متفاوت است.

وی در پایان تصریح کرد: زحمات اسکوچیچ قابل تقدیر است. ما به وی احترام می‌گذاریم. تمام قد در کنار هم بوده‌ایم. من هم رییس هستم. اینکه قراردادش تمام شده است، بحث دیگری است. مبنای تصمیمات ما جمعی است. من هم به عنوان عضوی از فدراسیون فوتبال تابع تصمیمات هیات رییسه هستم. مطابق خیر و صلاح عمل می‌کنیم./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

ملی‌پوشان فوتبال به ایران بازگشتند

کپی