اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

ابراز امیدواری به ثبت واکسن روسی در اتحادیه اروپا ظرف دو ماه

ابراز امیدواری به ثبت واکسن روسی در اتحادیه اروپا ظرف دو ماه

ممکن است واکسن روسی اسپوتنیک‌وی علیه ویروس کرونا ظرف 2 ماه در اتحادیه اروپا ثبت شود.

سرویس مطبوعاتی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد آژانس دارویی اروپا (EMA) نظر مثبتی درباره واکسن اسپوتنیک وی ارائه داده و خبر مربوط به بروز تاخیرها در این روند درست نیست.

پیشتر خبرگزاری رویترز با استناد به منابع خود اطلاع داده بود که تأیید این واکسن توسط اتحادیه اروپا به دلیل از دست رفتن مهلت ثبت پرونده مربوطه به تأخیر می افتد.

سخنگوی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اظهار داشت "این خبر درست نیست. تمام داده های مربوط به آزمایشات بالینی اسپوتنیک وی ارائه شده است ، بازرسی GCP (good clinical practice به معنای روش بالینی شایسته ) به پایان رسیده و نظر  مثبتی از آژانس دارویی اروپا دریافت شده است".

سخنگوی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تأکید کرد که زمان دریافت ثبت اسپوتنیک وی  شده موضوع دائمی در رسانه ها شده که مطالب مغرضانه خود را "با استناد به منابع ناشناس اطلاعاتی"  منتشر می کنند.

وی  خاطرنشان کرد:"این گمانه زنی ها هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد و روند ثبت را کند می کند. RDIF و مرکز علمی گامالیا  روسیه در چارچوب تحقیقات گسترده درباره پرونده ثبت که شامل تسلیم تدریجی اسناد در صورت درخواست است ، به همکاری خود  آژانس دارویی اروپا ادامه می دهند."

سخنگوی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه  افزود: "اگرچه تصمیم گیری در مورد زمان انجام این عمل از اختیارات EMA است  اما تیم اسپوتنیک وی انتظار دارد ظرف دو ماه ثبت نام واکسن (در اتحادیه اروپا) را انجام دهد."/ اسپوتنیک

ساخت قطره بینی واکسن کرونا برای سنین زیر ۱۸ سال در روسیه

تاریخ ثبت واکسن اسپوتنیک‌وی در اتحادیه اروپا اعلام شد

 

 

 

 

کپی